Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Fogínyvérzés meddig tart?

Fogínyvérzés meddig tart?

Figyelt kérdés

Ma fél 5-kor kihúzta a gyulladt inyemből a fogdoki a fogat, de még mindig nagyon vérzik. Mit tehetnék?

Vegyek be gyulladáscsökkentőt (cataflam)?


2011. febr. 1. 23:12
 1/7 anonim ***** válasza:

ha még mindig nagyon vérzik, akkor irány az ügyelet, már rég el kellett volna állnia a vérzésnek

Cataflan-t a fogorvos írta fel? A mostani esetre? Akkor szedd, de ettől nem fog elállni a vérzés. A gyulladás miatt kaptad.

2011. febr. 1. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

tegyél rá egy darab tiszta és szorosan összetekert gézt és szorosan harapj rá és tartsd ott. Aztán ha már nem vérzik és lefekszel aludni, akkor a húzás ha lehet legyen magasabban. Az sem lenne baj ha inkább féloldalasan felig ülve tudnál kicsit pihenni.


Az a géz rászorítás összenyomja az ereket és így hamarabb elzóródnak a húzástól sérült erek.

2011. febr. 1. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
2. köszi, betettem egy gézt, remélem ez segít
2011. febr. 1. 23:34
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Az szokott segíteni.

Majd ha egy óra múlva kiveszed akkor valószinü, hogy már nem fog vérezni. Ha igen, akkor tegyél be másikat és megint harapj rá.


Egyébként foghúzás után az orvos is oda szokott tenni kis nedvszívó hengert amire rá kell harapni. Most nem tett oda ilyesmit? Nem mondta, hogy harapj rá és tartsd ott és szorítsd egy ideig? Lehet, hogy túl hamar kidobtad?

2011. febr. 1. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
De adott, de azt mondta, 10 perc múlva kidobhatom.
2011. febr. 2. 00:10
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Igen mert el szokott állni hamarabb de majd ez most biztosan segít.


Tudom, nem kellemes de jobbulást!

Együtt érzek..

2011. febr. 2. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Még1x köszi tesó!

Fél 3-ra állt el a vérzés, nem tudom hogy köszönhetem meg, de nagy-nagy köszi!

2011. febr. 2. 08:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!