Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Hogyan érzéstelenítenek a...

Hogyan érzéstelenítenek a fogorvosok, illetve mennyire fájdalmas?

Figyelt kérdés

Húzni biztos nem kell egy fogamat sem, annyira nincsenek rossz állapotban.

Viszont betömetni muszáj lesz, illetve a fogkövet is leszedni róla. Ezek elvégzése előtt kapok érzéstelenítést?

És ha azt injekció formájában adják be, azt mennyire lehet érezni?:S

Vagy vannak már más érzéstelenítési módok is?


Csak mert ha nyelni kell valamit egészben, az tuti nem fog menni, mert a gyógyszereket egyszerűen nem tudom lenyelni... :S


Köszi a válaszokat előre is!


2011. febr. 15. 15:15
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell lenyelni semmit, injekcióval érzéstelenítenek - a fogkőszedéshez nem is kell injekció! Nem vészes, vannak helyek, ahol jobban fáj a szuri, de igazából csak egy pillanat, és ha ügyes a doki utána már semmit sem fogsz érezni - csak hallani, az is elég!
2011. febr. 15. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Nyugi, egyáltalán nem fáj. Kennek valamit arra a helyre, ahol tömni fogják a fogadat, utána az injekciót kicsit oldalra fektetik és olyan lassan adják be, hogy meg se érezted. Nekem az injekció a kedvenc részem. =)
2011. febr. 15. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Nekem először valami trutyit kennek rá, amitől lezsibbad, utána injekció amitől még jobban lezsibbad. Utána már nem érzek semmit. Úgy tudom a trutyi nem kötelező, de én ott halnék meg ha tűkkel szurkálnák az ínyemet...
2011. febr. 15. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Szóval nem fájdalmas, megnyugodtam! :D

Köszi szépen!

2011. febr. 15. 15:39
 5/10 anonim ***** válasza:
Azért az nem igaz, hogy nem érzed mikor beadják az injekciót. Mikor benyomják a tűt érzed, ahogy a foggyökereid közé behatol (nem egy kellemes érzés) és beadják az anyagot, akkor a könnyed kicsordul majd és kiküldenek egy kis időre, míg az érzéstelenítő hatni kezd. Utána már a fogtömésből semmit nem érzel, ha a szuri jó helyre ment. Előfordul, hogy az orvos rosszul adja be az érzéstelenítőt, ekkor viszont fáj, mikor a fogad fúrják. A kezelés után pár óráig zsibbadni fog az állkapcsod és folyni a nyálad, ezért zsebkendő mindenképp legyen nálad.
2011. febr. 15. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Ezért mondom, hogy kell a trutyi, az zsibbaszt, akkor nem érzed a tűt.
2011. febr. 15. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
41%
Felesleges a trutyi, kilehet bírni a tűt is csak nem kellemes.
2011. febr. 15. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Jó, de minek kibírni, ha van rá lehetőség hogy ne kelljen...?
2011. febr. 15. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
41%
Időpocsékolás és felesleges bonyolítás. Senki nem halt még bele az injekcióba és nem gondolom, hogy a kérdező lenne az első.
2011. febr. 16. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Most szedték le a fogkövet az alsó sorról, valami pasztával bekente, ami pillanatok alatt elzsibbasztott, s hozzá is látott a munkához.
2011. márc. 16. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!