Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Eltörött az egyik fogam. Ugye...

Eltörött az egyik fogam. Ugye még menthető?

Figyelt kérdés
Alul a 3. zápfogam baloldalon. Nagyon nagy baj nem történt, csak a régebbi kontár fogorvosom össze-vissza tömködte anno és most letört a sarkából egy kis darabka. Számítottam rá valahol, volt rajta egy repedés. Szerintem még menthető lenne koronapótlással, csak félek attól, hogy ki kell húzni (a régi fogorvosom nagy szokása volt, hogy kihúzott minden rossz fogat, hogy aztán nála csináljanak újat).
2011. febr. 23. 15:56
 1/3 anonim ***** válasza:
ha van elég hely koronát ráépíteni, tehát elég sok maradt még a fogból ,akkor menthető, ezt a fogorvos fogja tudni emgállapítani
2011. febr. 23. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ha csak kis darab tört le, talán nem is kell korona. Nekem töméssel felépítette a fogorvos.
2011. febr. 23. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
nekem több fogam is letört, valószínű a kálcium hiánytól, de töméssel meg tudta csinálna, persze mindenképpen járd körbe, sokan egyből húzni akarnak, nekem 1 fogorvos mondta hogy 4 fogam ki kell húzni mert az semmiképpen se menthető meg (SZTK) alapon, majd elmentem magándokihoz, mindjárt nem kell kihúzni egyet se.
2011. febr. 28. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!