Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Gyökérkezelés volt, igaz nem...

Gyökérkezelés volt, igaz nem fizetős orvos, tehát SZTK, de csak kíváncsi vagyok, mi meg hogy. Eddig sosem gyökérkezelték a fogam. Szóval?

Figyelt kérdés

Nos az a helyzet, hogy ma voltam bent a fogdokinál, és elzsibbasztotta az arcom, aztán beültem a kínzószékbe és elkezdett valamit csinálni, csak hogy mit, azt nem tudom :D

sajnos nem szoktam kérdezősködni :-\


Feldugott valamit, meg huzogatott jajj borzalmas volt, nem éreztem semmit, de inkább nem néztem oda. Ilyenkor mi történik?

Most azt mondta tartsam tisztán, és jövőhéten jöjjek vissza. Tehát akkor még nincs kész. Mi várható még?


Egyáltalán ehetek? Úgy értem hogy mennyi idő tellhet el a fogászat és a vacsi között?


Előre is köszönöm,

egy kezdő gyökérkezelt ^^


2011. márc. 1. 18:41
 1/3 anonim ***** válasza:
Úgynevezett Kerr-tűkkel eltávolította a gyulladt fogbelet, utána átöblítette a gyökércsatornát fertőtlenítős oldattal. /3%-os H2o2és neomagnol/Orvosa válogatja, hogy tesz e bele gyógyszeres papírcsúcsot, vagy nyitva hagyja a gyökércsatornát. Ezek szerint ő nyitva hagyta. Szívogasd, hogy ne tömeszelődjön el a lyuk, ami a fogadban van. Étkezés előtt tehetsz bele egy kis vattát is. Enni akkor ehetsz, ha már elmúlt a zsibbadás a szádban.
2011. márc. 1. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

köszönöm ^^


Még egy kérdés lenne, hogy akkor jövőhéten megyek vissza, akkor mi várható? Be lesz tömve?


A másik, hogy sajnos az a fogam fekete, azt hittem, hogy eltávolítja a nem odavalókat kitisztul, vagy valami, de még mindig csúnya :-\


ilyen is marad? :(

2011. márc. 1. 18:52
 3/3 anonim ***** válasza:
Sajnos, valószínű, hogy már régebben elhalt ez a fogad, azért színeződött el, de a jó hír, hogy a gyökértömés után, az orvos ki tudja fehéríteni. A jövő héten tesznek a gyökércsatornába, az átöblítés után egy gyógyszeres papírcsúcsot, és lezárják ideiglenes töméssel. Ha nem fáj, a következő héten be lehet tömni a gyökércsatornát, utána 1 hét múlva, vagy hamarabb, de mégsem aznap, rá lehet tenni a maradó fehér tömést. A fedőtömés előtt szólj az orvosodnak, hogy ki szeretnéd fehéríttetni a fogadat.
2011. márc. 2. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!