Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Bölcsességfog műtét után mire...

Bölcsességfog műtét után mire számíthatok? Alul a jobb hátsó az úgy nőtt ki, hogy nem tudom rendessen tisztítani és így idővel el fog szuvasodni. Még egészséges, de az orvosom tanácsára pénteken kiveszik. Mi lesz utánna?

Figyelt kérdés
2011. márc. 1. 23:33
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:
Nekem kinnt volt,csak ferdén és ezért volt komplikáltabb, de a műtét egyáltalán nem fáj,csak egy kicsit kellemetlen. A szám szélén lett egy pici hólyag attól ahogy a műszerekkel rángatta,de ez akkor nem éreztem,csak másnapreggel. Én azt tanácsolom,hogy mikor hazaérsz és múlik az érzéstelenítő hatása,azonnal vegyél be cataflánt és borogasd 10 percig.Én 6 óránként ezt csináltam 4-szer és így megelőztem a fájdalmat. Péntek este 8-kor műtöttek és ma már semmi bajom és egy picit sem dagadtam fel! Pedig az orvos is azt mondta,hogy a legszemetebb bölcsességfogak közé tartozott az enyém. Amúgy ha teljessen kinnt vannak az alsók,a gyökerei akkor is bennt vannak a csontba,ezért nem lehet csak úgy kikapni,de hidd el,hogy nem fog fájni. Antibiotikumot is kell majd szedned 5 napig,napi 3x1-et,hogy nehogy begyulladjon.Ez mellé én mindíg iszom Normaflóre szuszpenziót 1 dl gyümölcslébe belekeverbe, ezt azért,hogy a gyomrod ne készüljön ki és rendben legyenek a bélflórák. A tejterméken kívül mindent ehetsz. A fogad helyét pedig evés után mosd meg óvatosan fogkefével,nehogy benntmaradjon ételmaradék,vagy lepedék. Remélem mindent leírtam. Ne félj nem lesz semmi gond!!!!
2011. márc. 6. 10:56
 12/15 anonim ***** válasza:

2. vagyok. Túlvagyok rajta...

Köszi a tanácsokat meg a biztatást.

Nekem 2 részletben szedték ki, közben megpróbált viccelődni a doktornő, gondolom, látta rajtam, hogy kissé izgulok.

De tényleg túlélhető. :)

2011. márc. 7. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok. Hétfőn volta, ma péntek, de még mindig zsibbad a fél fejem, nektek mikor múlt el? Ja és én 1 óra hosszat voltam bent, végig fúrtak, véstek, szóval nem volt egyszerű, de hogy ennyi nap után se javul... :(
2011. márc. 11. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Nekem 3 fogam közül egy szívatott meg csak nagyon...a másik kettő 2-3 nap alatt begyógyult és semmi gondom nem volt velük. Viszont a harmadik fogam, ami egy felső fog volt, az 1 hétig vérzett és 1 hétig kék-zöld volt a fejem...

Én mikor vérzett a fogam 4 nap múlva a sebem és nem tudtam kinyitni a számat felhívtam a dokit, bementem hozzá...de nem tudott vele mit csinálni...csak gyógyszert ajánlott...

Kitartást, varratszedésre biztosan rendbe jön!:))

2011. márc. 11. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
13as, mikor múlt el neked a zsibbadás? Tudom nagyon régi a komment de hátha: )
2021. dec. 3. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!