Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » A fogszabályzás hogy zajlik?...

A fogszabályzás hogy zajlik? (lent)

Figyelt kérdés
Arra lennék például kíváncsi hogy hogy ragasztják fel,meg hogy mit lehet vele enni és hogy átlagosan mennyi idő egy aktiválás:D
2011. márc. 2. 21:59
 1/10 anonim ***** válasza:

A felragasztást megelőzi a szeparálás, amikor kis gumikat tesz az orvos a leendő gyűrűs fog és a szomszédos fogak közzé. Ez 1-7 napig van bent (orvosa válogatja) és helyet csinál a gyűrűnek.

Általában a hatos, ritkábban a hetes fogra kerül a gyűrű.


A fogszabályzó ragasztása hosszadalmas és fájdalommentes folyamat.

A fogorvos a széket teljesen hátradönti. Papírtamponokat tesz az íny köré, hogy kényelmesen hozzáférjen a fogakhoz. Vízsugárral megmossa, majd fertőtleníti őket. Megnézi, hogy az előkészített gyűrű nagysága jó-e és felragasztja azt. Ezt követően szépen sorba haladva a fogsoron felragasztja a breketteket. A ragasztóanyag fényre köt. Majd az ívet beilleszti a brekettek vájatába és a gyűrűbe. A breketteket is gumikkal rögzíti az ívhez.


A legtöbb fogszabályzós kap távtartót vagy fogívtágítót. Mindkettőt a gyűrű nyelv felöli részébe pattintja be az orvos. A távtartó megakadályozza, hogy a gyűrűs fog elmozduljon (több fajtája van). A fogívtágító segít a szabályos U fogsor kialakításában, tágítja a szűk fogívet.


Az első napok általában nehéznek bizonyulnak. Szokatlan az érzés, fájhat, szúrhat. Ha az ív vége vagy a brekettek okoznak kellemetlenséget, segíthet a viasz.


A viaszból egy adagot le kell csípni. Meg kell "gyúrni" és golyóvá formálni, majd így a kiálló részekre nyomni.


Aktiválás: Orvostól és fogszabályzó típustól függően 2-6 hetente ún. aktiválásra, állításra kell járni. Ekkor az orvos kicseréli a kötőelemeket (a breketteket az ívhez rögzítő kis gumikat), valamint elkezdődik az ívek, közelítők (szöcskék), füzérgumik, kontrakciós ívek, harapásemelők korszaka.


Röviden.


forrás: [link]

2011. márc. 2. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Igen,ezt tudom,de arra lennék kíváncsi h időben(óra) mennyi egy aktiválás:) meg h az normális hogy a fogorvos azt mondta h nem kell szeparálni van elég hely?
2011. márc. 3. 18:19
 3/10 anonim ***** válasza:
Huu köszi a választ, ez most nekem is nagy segítség!!!
2011. márc. 3. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

az hogy van elég hely, nem normális, ezért is kell a fogszabályzó. nyilván mindenkinek máshogy állnak a fogai, ezért nem kap mindenki szeparálást


a felragasztás nekem kb 45 perc volt, az aktiválás meg 15-20

2011. márc. 3. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

szia.

nekem nem volt szeparálásom sem. egyből feltette a gyűrűket /a híresztelésekkel ellentétben NEM fáj :)/, utána pedig lefertőtlenítette a fogaimat. betette a nyálszívót, a szájtágítót, majd bekente ragasztóval a fogaimat. rányomta a breketteket, lekaparta a felesleges ragasztót, után pedig UV lámpával megszárította a ragasztót. /foganként kb 15 másodperc a RAGASZTÁSi folyamat/. ezután betette az ívet (drót), a ligatúrákat (kötőelemek, gumik, amiket tetszőleges színben választhatsz, ha fém fogszabid van:D/. levágta a kilógó ívdarabokat, és már mehettem is. külön ragasztotta nekem a fölsőt és az alsót, ragasztásonként 20-25 perc volt. :)


csináltam egy blogot a fogszabályozási hercehurcámról.

[link]

2011. márc. 4. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
jaa, utsó vagyok. nekem nem mindig cserélt kötőelemet. ekkor 4-5 perc volt az aktiválódásom. amikor cserélt, akkor fogsoronként 6-7 perc :)
2011. márc. 4. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
köszii mindenkinek,sokat segítettetek:D utolsó válaszoló! hol csináltattad/kinél?
2011. márc. 4. 21:07
 8/10 anonim ***** válasza:

utolsó vagyok :)

XVIII. kerületi SZTK-ban.

2011. márc. 5. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
akk muszáj lesz végigolvasnom a blogod mert én is ott:)
2011. márc. 5. 17:28
 10/10 anonim ***** válasza:
kedves kérdező:D utolsó /blogos/ vagyok. nyugodtan írhatsz privátot is, esetleg msnre is felvehetsz :)
2011. márc. 6. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!