Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mit tehetek ellene? Mindenképp...

Mit tehetek ellene? Mindenképpen rossz vége lesz?

Figyelt kérdés

Három évnél is tovább volt fogszabályzóm, és a jobb felső hatoson volt a gyűrű, és NAGYON kilyukadt (a többi hatosom is kilyukadt, de nem olyan durván, ez ugyanis) két helyen, és a külsőt már egyszer a fogszabályzás ALATT is betömettette velem a fogszabályzó orvos, viszont már lekerült és azóta is kellett. Elég ronda, nagy lyuk volt rajta, de igyekeztem kímélni. Viszont mióta betömték, borzlamasan érzékeny lett minden kis hülyeségre, a hideg dolgokra különösen, és félek (mert a másik doki, aki ráadásul eddig a legjobb fogorvos munkaerőnek bizonyult életemben, azt mondta, hogy ha mindig mindenre érzékeny akkor gyökérkezelés kell, lehet, mert elhalnak az idegek vagy mik. Sajnos nem jegyeztem meg pontosan)

És most félek, hogy ez kell???? A tömés után nem JOBBNAK kellene lennie a helyzetnek?

Elég lehet mondjuk Sensodyne-t használni (egyáltalán bevált ez vkinek?), vagy kénytelen leszek gyökérkezeltetni????? (Az állítólag rettenetesen fáj:'()


2011. márc. 2. 22:08
 1/6 anonim ***** válasza:
Ha kapsz érzéstelenítőt nem fáj jobban gyökérkezelés mint egy jó mély tömés. Persze orvosfüggő és páciensfüggő is...
2011. márc. 2. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

:'(:'(:'(

nem tudom, mit hibáztam, amiért ennyit ekkora árat kell fizetnem fogügyileg:'( Folyton csak a baj van velük, pedig már nem kéne...

És igenis félek a gyökérkezeléstől :'(

2011. márc. 2. 22:22
 3/6 anonim ***** válasza:

Egyszer én is elmentem óvatlanul a fogorvoshoz, foghúzás vagy mi volt az ok, na és akkor meglátta egy fogamat(gereblyével szájba vágtak) és azt mondta, hogy ő csinál valamit azzal, mert nem bírja nézni.

Addig fúrt, reszelt, meg nem tom mit csinált, hogy egyszer csak kibökte, hogy gyökérkezelni kell a fogam.

De most rögtön és azonnal.

Tudtam, hogy az nagyon fáj és nem akartam.

DE, kaptam érzéstelenítőt, és úgy csinálta. És NEM fájt.

Egy csöppet sem.


Egyébként a gyökérkezelés azért van, hogy a fogad meg lehessen tartani úgy, hogy a gyulladt fogbelet eltávolítják, és a helyén maradt üreget betömik.Erre azért van szükség, hogy megszűnjön a fertőzés, illetve a fertőzés továbbterjedésének megakadályozása, mert a fertőzés az állkapcsod is tönkreteheti.

Érzéstelenítésben végzik, nem fog fájni.

2011. márc. 3. 04:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
jéé. az álkapcsossal most rámijesztettél, de a többi megnyugtat. szurkoljatok, szerdán megyek, és hátha akkor meg is csinálja és utána béke lesz...
2011. márc. 3. 14:30
 5/6 anonim ***** válasza:
Nekem négy fogamat gyökérkezelte 3-ból semmit nem éreztem a 4. fájt de szóltam és tett bele valamilyen tömést ami két hét alatt kiölte az degeket aztán simán kigyökérkezelte nem éreztem semmit.
2011. márc. 3. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
akkor te is szurkolj jövő szerdán:)
2011. márc. 3. 17:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!