Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » 30 évesen még nem nőtt ki...

30 évesen még nem nőtt ki mind a 4 bölcsességfogam! Lehet hogy nem is fog soha, vagy rossz helyen van, és később probléma lehet belőle?

Figyelt kérdés
2010. jún. 16. 20:29
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Manapság már nem mindenkinek nő ki a bölcsességfoga, ez a tulajdonság "elcsökevényesedett" a civilizált emberben... :) Menj el a dokihoz, és csináltass egy röntgent, hogy megvannak-e egyáltalán, mert akkor még lehet velük baj, de nem garantált, hogy megvan. Úgyis csak elromlanának... :)
2010. jún. 16. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Nekem mind a 4 kijött,és ki is kellett húzni őket. A nővéremnek aki 2 évvel idősebb nálam(én 37 éves vagyok)

egyik bölcsességfoga sem jött ki,és semmi problémája nincs.A húgomnak csak a két alsó jött ki( ki kellett szintén húzni)

tekintsd magad szerencsésnek,hogy nem kell a bölcsesség fogaid miatt kínlódni..Sokan vannak akiknek nem nő ki.

Megjegyzés: Apukámnak sem nőttek ki a bölcsesség fogai pedig ő már közel jár a 70 évéhez..

2010. jún. 16. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Ez van róla:

[link]

első voltam

2010. jún. 16. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Én csak 27 vagyok, és nekem az egyik csak félig nőtt ki és úgy maradt. Egészen csak a teteje lóg ki a húsból. Évek óta ilyen. És még ferdén is áll.
2010. jún. 16. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Nem is biztos, hogy van minek kinőnie, nem mindenkinek van meg, mert visszafejlődik a fogazat. Úgy értem, kevesebb számú fogunk lesz, ahogy a fogak helyzete egyre U-alakúbb :)


A lényeg, hogy ne aggódj, és kérdezz rá a fogorvosnál, ha zavar vagy aggaszt. :)

2010. jún. 16. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Szia!Nálam a fogszabályozáson derült ki, hogy csak 1 db bölcsességfogam van, az is úgy tűnik nyugalmi állapotban marad.Úgy tudom,hogy az evolúció előrehaladását mutatja, hogy egyre több embernek nincs is bölcsességfoga illetve a kis lábujj is el csökevényesedik, mert nincs funkciója.
2010. jún. 17. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Úristen, most látom csak nekem sincs kisujjam! :)

Viccet félretéve köszönöm a válaszokat.

2010. jún. 17. 07:49
 8/14 anonim ***** válasza:

Szia.

Én 25 vagyok, én is azt hittem, hogy a jóisten megkímél a bölcsességfog áldásaitól, de nem így lett. Habár nem volt panaszom, és én is azt hittem, majd jönnek, panorámaröntgenen derült ki, hogy a két bal alsó teljesen kifejlődött, de vízszintesen az állkapcsomba. A doki a kiműtésüket ajánlotta, mert az egyiknél volt egy kis gyulladás, ami olyan mint az időzített bomba, habár nálam panaszt nem okozott. Múlt7 pénteken ki is szedték a jobb alsót, ma a bal alsót!Ki lehet bírni, a bikiniszezon közeledtével még jó fogyókúra is:)

MIndenképpen egy panorámaröntgen!Nekem pl. a felsőknek még a nyomuk sincs meg, azok úgy néznek ki, nem akarnak közösködni velem, úgyhogy azokkal nem lesz bajom, lehet nálad is ez van!

2010. jún. 17. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Hogy szedték ki? :O
2010. jún. 17. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Utolsó előtti vagyok!

Hogy hogy szedték ki? Kaptam 4 injekciót, felvágta, lefejti az ínyt, utána csontfúró itt, csontfúró ott, darabokban kiszedi a fogat, kikapírja a sebet, hogy nehogy maradjon benne szilánk, csontdarab, utána összevarrja. Fájni nem fáj, csak kellemetlen a fúró, a vésés meg a kalapálás.

Tegnap kiszedték a bal oldalit. Túlvagyok rajta, félóra volt csupán, míg a másik 1 óra:(

Kixsit bedagadt, de nem vészes. Már rutinosnak számítok, úgyhogy nem lesz baj...:)

2010. jún. 18. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!