Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » 3 éve teljesen rendbeszedettem...

3 éve teljesen rendbeszedettem a fogaimat, most megint egy csomó rossz, miért?

Figyelt kérdés
nem hanyagolom el a szájápolást, és állandóan rágózom, sokkal kevesebb cukros löttyöt iszom, mégis 3 év alatt lett vagy 6 lyukas fogam, inkább hátrafelé, a nagyok, és a bölcsességfogak. miért? rendesen szégyellek már orvoshoz menni. az ínyem szép, a fogaim rosszak. oral-b elektromos fogkefét használok.
2011. márc. 8. 12:35
 1/9 anonim ***** válasza:
ez már csak genetikára fogható
2011. márc. 8. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

(A rágózás pl gyilkolja a fogakat.)

kevés kálciumot, fluort eszel, genetikailag haljamos vagy rá.... sok oka lehet.

rendszeresen kell járni,akkor az orvos észreveszi már a kezdődő szuvasodásokat is és azonnal kezeli.

2011. márc. 8. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
tudom, csak elköltöztem másik megyébe, és nagyon szerettem a régi dokimat, és nem volt merszem újhoz menni. most ajánlottak egyet. hogyhogy nem jó a rágó a fognak? ezt nem tudtam.
2011. márc. 8. 12:46
 4/9 anonim ***** válasza:

Ne rágózz, hanem mossad.

Használj nagyon puha sörtéjű, kis fejű fogkefét (elektromosról nincs infom) és legalább öt percig dörzsöld őket reggel-este. Felejtsd el a fehérítős, dörzsis, akármilyen fogkrémeket, használj egyszerű, lehetőleg érzékeny fogakra valót. Esetleg vegyél lepedékszínező tablettát, és nézd meg fogmosás előtt és után, melyik területekre kéne jobban figyelned.

2011. márc. 8. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
A rágógumiban rengeteg mesterséges anyag van, egyik sem jó a zománcnak. Valamint folyamatos nyáltermelést okoznak, ami szintén nem jó.
2011. márc. 8. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
hmmm, ez elég kicsi fejű, akkora mint egy kis gomb, 3 perc után jelez hogy elég, és flp fogkrémet használok, ami sima zöld gél. lepedékszínező? erről még nem is hallottam :)
2011. márc. 8. 12:49
 7/9 A kérdező kommentje:

[link]


ilyen a fej hozzá

2011. márc. 8. 12:50
 8/9 anonim ***** válasza:

Ez sajnos örökletes.

Az viszont baj, hogy nem jársz rendszeresen (legalább fél évente) fogorvoshoz. Ha a doki lát egy kezdődő szuvasodást, azt tudja már kezelni.

2011. márc. 8. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Mekkora hülyeségek egymás hegyén hátán. A nyál jó a fogaknak. Sőt, ha sok nyálad van még jobb is, kevésbé leznek rosszak a fogaid. A rágóban nincs káros anyag ami szuvasítaná vagy marná a zománcot. Rágózni jó, például a cukrot simán leszedi a zománcról és erősíti a fogakat is, mivel rágsz.
2017. júl. 31. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!