Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Végleges AFTA eltávolitás...

Végleges AFTA eltávolitás lehetséges valami módon?

Figyelt kérdés

Lehet butaságot mondok de mütét van erre ?


Nektek milyen idöközönként jön elö és meddig tart ?


2011. márc. 9. 22:02
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Nem lehet véglegesen eltüntetni, az okot kell megszüntetni. Nekem pl. akkor jön ki, amikor rosszul mosogatott tányérból eszek, vagy koszos pohárból iszok. Vagy csípős dolgoktól, amikor kimarja a nyálkahártyámat és utána az előbb említett dolog még rátesz. Sajnos nagymamám nem mosogat el jól, mert már nem lát rendesen és így elég sűrűn van aftám. Ami tuti jó rá és hamar elmúlasztja: Phlogosol oldat, Aperisan gél.

Próbáld figyelni minek a hatására jön ki nálad.

2011. márc. 9. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
0%
Mit nevezel aftának? A szájon belül azt a kis fehér valamit? Nekem azt mondta a fogorvosom, hogy harapjam le. Végül is ezt csináltam, mert zavart. Már másnap reggelre nem éreztem. Egyébként ha megharapod a szádszélét, abba sem halsz bele.
2011. márc. 9. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Phlogosol oldat= már teljesseen imunis vagyok rá ! olyan

mint ha vizet innék ! Aperisan gél azt még nem probáltam !



Leharapni ?! megprobálom , de nem fertözödhet el akkor ?

2011. márc. 9. 22:14
 4/11 anonim ***** válasza:
Használj rá Carbosan gélt, és nehogy megpróbáld leharapni, még hozzáérni is fáj, szerintem csak szórakozott veled aki ezt tanácsolta. Javaslom a mindennapi Tantum Verde öblögetést napi kétszer reggel és este fogmosás után, nekem ez nagyon bevált megelőzésnek.
2011. márc. 9. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
vettem tantum V ét , csak nagyon drága , de rendszeressen fogom használni ! neked attól teljessen elmúlt vagy csak úgy lappang ??
2011. márc. 10. 20:50
 6/11 anonim ***** válasza:
Hát azért a Phlogosol-t ne idd meg, csak öblögetni szabad vele :P sajnálom, hogy már immunis vagy rá, nekem beválik. Leharapni tényleg ne próbáld, egy az, amit írt az utolsó válaszoló, hogy fáj, másik meg az, hogy a száj tele van baktériumokkal és könnyen elfertőződhet. Valamint amikor én véletlenül elharapom az aftát, akkor másnapra még nagyobb és fájdalmasabb lesz...van még egy oldat, csak azt inkább nem ajánlom, mert sárga színe van és nem valami szép látvány. :D de az is hasonló elven működik, mint a Phlogosol, összehúzza a nyálkahártyát és fertőtlenít, csak kicsit erősebb. Az Aperisan gél se olcsó sajnos, de legalább egész jó íze van, gyógynövényes (zsálya), és ezt a patikába ajánlották páromnak, és tényleg nagyon bevált nekünk.
2011. márc. 10. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Ha véglegesen nem is szünteti meg a tantum verde, de segít távol tartani amennyire csak lehet. Nekem volt hogy havonta előjöttek, azóta jó ha évente, kétévente. Mivel ez egy vírus okozta fertőzés, érdemes az immunrendszert is erősíteni.
2011. márc. 10. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Szia, kedves kérdező!

Én nem tudtam, hogy ez ennyire általánosan előforduló dolog. Nekem összesen egy jött eddig, majd frászt kaptam, azt hittem, valami szájrák ( Mert egymás után két ismerősöm is meghalt szájüregi rákban. Az egyikük bagózott, a másikuk soha egy szálat sem). Ezért mentem el vele a fogorvoshoz, aki kinevetett és azt mondza harapjam le, és jól szívjam ki. Ennyi. De hát nyugodtan megkérdezhetsz egy fogorvost is. Én nem hiszem, hogy a szájunk annyira veszélyes hely lenne, ahogy ezt ítt írják. Talán valóban az immunrendszert kellene kezelni, akinek gyakoriak az aftái. Tutira van rá szer.

2011. márc. 10. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
de hogyan mivel erösitsem az imunrendszeremet ??
2011. márc. 12. 22:32
 10/11 anonim ***** válasza:
Multivitaminokkal, sok zöldség, gyümölcs, sovány húsok fogyasztásával, egészséges életmóddal, sporttal erősítheted. Valamint betegségmegelőzőnek nagyon jó az Oscillococcinum, heti 1 ampullát kell megenni, így megelőzhetők a betegségek (több rokonuknak, ismerősöknek bevált, patikában is ajánlották, mi is most szedjük és tényleg tök jó). Ezeket tudom ajánlani. :)
2011. márc. 13. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!