Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Használhatok fluorid tartalmú...

Használhatok fluorid tartalmú fogkrémet ha van egy koronám?

Figyelt kérdés
2011. márc. 15. 00:24
 1/8 anonim ***** válasza:

Hát a többség használ...

Egyébként vannak olyan kutatások, hogy a fluor éppenséggel pontosan, hogy nem tesz jót a fogínynek. A fogaknál is inkább csak a tejfogak esetén segíti a kalcium beépülését, a maradó fogaknál nincs igazán jelentősége. Amúgy lenyelni sem tanácsos, ami viszont elkerülhetetlen.

Igazából semmi keresnivalója nem lenne a fogkrémben, dehát ilyen hülye világban élünk.

2011. márc. 15. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

A többség alatt azokat érted akiknek van egy koronájuk?

Mert nekem van 1.

Amúgy én is olvastam, a káros hatásait ha túladagolja valaki.

2011. márc. 15. 09:35
 3/8 anonim ***** válasza:
Semmi értelme, inkább használj gyógynövény taralmú fogkrémet.
2011. márc. 15. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 istvan33lenart ***** válasza:
használhatsz nyugodtan , semmi baja nem lessz a koronádnak, mugy meg az első hozzászólóval közölném hogy a fluor igenis beépül a fogzománcba a szájüregböl is, sok barázda zárásra használt kompozoit tartalmaz fluort és lassan hosszú időn keresztül fejti ki hatását.
2011. márc. 15. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Persze, arra értettem, akinek koronája van.

De elég egyszerű, szerinted hány embernek van koronája? És ezek többsége mos fogat. :D Ha pedig fogat mos, azt nagy valószínűséggel fluoridos fogkrémmel teszi, mivel elég nehéz olyat találni, amiben nincs.


Istvánnak meg annyit, hogy az, hogy a kompozit anyagban van fluorid, az nem bizonyít semmit. Azért teszik bele, mert azt hiszik jót tesz. Vannak olyan kutatások, ami szerint nem. De ha jót is tesz, akkor természetes úton, élelmiszerekkel is be lehet vinni az elegendő mennyiséget, mint ahogy elméletileg be is visszük, vagy legalábbis egy természetes világban be is kellene tudni vinni. A túlzás pedig mindig árt.

2011. márc. 16. 03:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 istvan33lenart ***** válasza:
Kedves előttem hozzászóló, ajánlom figyelmedbe a fuor helyi alkalmazásárol a Fazekas Árpád, Megtartó fogászat és endodoncia , Semmelweis kiadó 2006, 39 oldal, 2.7.3 fejezetét.
2011. márc. 16. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Bárki bármit leírhat egy könyvben, attól még nem lesz feltétlenül igaz.
2011. márc. 16. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Kösz a választ: istvan33lenart!
2011. márc. 18. 14:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!