Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Afta? Mi a teendő? (Kérdésed...

Afta? Mi a teendő? (Kérdésed túl rövid, a magyarázatod hosszú. )

Figyelt kérdés
Picit fáj a nyakam pár napja, de azt olvastam nyaki nyirokcsomók megnagyobbodásával járhat a Mikulicz-féle afta. Leírásra képre ugyanaz. Érdemes gyógyszertárba mennem és kenegetni valamivel vagy ez már "orvos" kategória?
2011. ápr. 7. 10:23
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, hogy orvosi kategória. Én aftára carbosan krémet használok. Nekem nagyon bevált, bár nekem a számban szokott lenni.
2011. ápr. 7. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Nyirokcsomóval mindenképp fordulj orvoshoz.
2011. ápr. 7. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
42%
Ilyenkor boraxot szoktak felírni!Nem tudom vényköteles-e?De homeopátiás alakban biztos meg tudod venni!Pici golyócskák el kell szopogatni belőle 2-3 szor 5 golyót.Elötte-utánna nem szabad 20 percig enni és mentolosat szagolni ,rágózni!Az én kislányomnak két nap alatt meggyógyította!Fontos a szájhigiéne!Moss fogat legalább kétszer naponta!És ha van párod akkor ő is!Mert ha nem tisztítja megfelelően a száját ő is megfertőzhet!Nagyon jó a Gingisol szájfertőtlenítő is!Ha ódszkodsz a homeopátiától!Patikában vagy gyógynövényboltban kapható.Fülpálcikára cseppented és beecsteled vele az aftát!Kellemes szegfűszeg íze van! Jobbulást! :)
2011. ápr. 7. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

ha a szájban van az afta a Flogosol öblögetőt tudom ajánlani.nekem a torkomban volt,úgy éreztem, mintha borotvapengék lennének ott.

orvos ajánlotta, nem írta fel, mert nem vényköteles.

már második nap hatott, tudtam nyelni fájdalom nélkül.

ha látható helyen van és eléred, fülpálcikával ecsetelni is érdemes.

2011. ápr. 7. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Igazából két hete vagyok együtt barátommal, előtte nem jelentkezett nálam még afta, de nem gondolom, hogy ebből kifolyólag jelent volna meg.

Szóval akkor csókolózás meg ilyeneket felejtsek el, gondolom... (?)

Mindenesetre köszönöm szépen a gyors válaszaitokat, megyek is a patikába!

+

2011. ápr. 7. 11:10
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Még mielőtt indulsz, ne hagyd magad hülyére venni a "homeos" izékkel. Ez egy maffia.

Tudományos alapja mint az alkímiának, de mivel a nem fertőző a betegségek 90%-a magától is szépen gyógyul,lehet hinni benne, és 3000-ért venni egy deci desztvizet. Persze reklámmal, és szépen csomagolva.

Bórax-glicerin, vagy Phlogosol, vagy jódos szalicilszesz kell ecsetelésre.

2011. ápr. 7. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Bocsi előző válaszoló de a homeopátia nem hülyeség!Egyébként kb 600ft egy fiola gyógyszer és 1 hétig elég!Attól,h.te nem hiszel benne az attól még gyógyít!A kamilla teában sem kell hinni,h.jobban legyél és az is gyógynövény épp úgy mint a homeopátiás szerek!Amint láthattad nem egy ötletem volt,sőt!Na mind 1 !

A kérdezőnek írom,h.azon azért gondolkodj el,h.nem volt a Barátoddal való megismerkedésed elött ilyen problémád!Nem bántani akarom ezzel hanem vannak tények amiket nem lehet figyelmen kívül hagyni!Figyeljetek oda a szájápolásra és minden rendben lesz!És amíg meg nem gyógyulsz nincs puszika! :)

2011. ápr. 8. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Plusz a homeopátia ellenes válasz adónak irom,h. az afta igen is erősen fertőző!!!!bocsika!
2011. ápr. 8. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Én meg Bocsikának irom, , hogy az aphta vírusos kórkép, tehát antibiotikummal nem is lehet tenni ellene.

Az egyetlen mód a saját immunválasz megjelenésének a kivárása, ami egyéb betegség híján is beletellhet egy hétbe, ha nyirokérintettség is van, többe is.

Mindaz tehát, amit tenni lehet, hogy a szájnyálkahártyát edző, fertőtlenítő, valóban hatóanyagot tartalmazó gyógyszerekkel csökkentjük a helyi továbbterjedést, várva az ellenanyag-mediálta specifikus immunválaszra.

Ha ehhez neked még bizonyos pénzösszeg magadra költésére is szükséged van, akkor, Bocsika, VEGYÉL TOVÁBBRA IS DESZTVIZET,CUKORGOLYÓT, TISZTA SZESZT, de ne keverd össze a fitoterápiát, és főleg ne az orvosi medicínát a homeopátiával,_mert magaddal kicseszni passzió, mást behülyíteni meg a tudatlanság bűne_, Bocsika.

2011. ápr. 8. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
A homeopátia mióta antibiotikum?És áruld már el,h.honnan veszed,h.desztvizet vásárolok?Semmi ilyet nem írtam!A homeopátiás Boraxot ajánlottam ami ugyanabból a gyógynövényből van mint az oldat amit az orvos felír!Ha nem lenne bevizsgálva nem árulhatná a Patika!Ha hülyeség lenne mindenhol lehetne kapni nem csak a patikában!Ha a homeopátia cukorgolyó lenne Akkor ugyanolyan rosszul lennék allergiás szezonban a homeopátiás szereket szedve mint amikor az orvos álltal felírt gyógyszert szedtem rá!De érdekes!!!Ja!Lehet,h.a Gingizolt gondolod desztvíznek!Kár,h.az is gyógynövényből van!Köztudott,h.a szegfűszegnek fertőtlenítő hatása van!Az van benne!A fogorvos is ilyen gyógytömést tesz be ha az embernek gyulladt lyukas foga van!Jéé!Ki beszél hülyeséget?Hát nem én!
2011. ápr. 8. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!