Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Szerintetek mit kéne tennem?

Szerintetek mit kéne tennem?

Figyelt kérdés

Kb. másfél éve kihúzták a tejfogamat elölről mert a csont nem nőtt ki ,így nem is esett ki a tejfog..szóval kihúzták..és a szemfogam is tejfog volt még mert nem nőtt ki valamiért.:S

ezért a 2 tejfogam kihúzták..ami elég zavaró,mert elöl van ugye eléggé :(

és ht eléggé látszik is..nagyon rosszul érzem magam így..elvileg ki kellett volna nőnie a fognak,de azt mondták,ha mégsem akkor végeznek rajta egy kisebb műtétet és valahogy levágják azt a fogat..a fog nem nőtt sehová.:(

és én nagyon rosszul érzem így magam..:(

habár nem csúfolnak ..de tudom hogy biztos megnézik..én is csodálkoznék rajta.O_O

Holnap ha elmegyek a fogorvoshoz és megkérdezem mit kellene tenni,akkor szerintetek tudnak mit kezdeni vele? Lehetőleg minél hamarabb.:(

15/L (:


2011. máj. 1. 22:26
 1/3 anonim ***** válasza:
Valószínű, hogy az állcsontodban vízszintesen fekszik a maradó fogad. /inpactált, vagy retineált/ Mutat előre törési hajlamot, akkor az első, ha nem, akkor a második. Fogszabályozóval le tudják húzni a fogadat, ha az első, de az évekbe kerül, ha a második, úgy kiműthetik, és fogpótlással pótolni tudják a hiányt.
2011. máj. 1. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
őőő igen ők is pontosan ezt mondták,hogy le tudjuk műteni a fogat,és a fog vízszintesen fekszik,de az a baj,hogy a fog már függőlegesen áll érezhető és jól látható is az ínyen..de nem töri át..nem lehetne ezt "vágni" vagy valami hogy úgy hátha kinőne?érdemes ezzel felkeresni a fogdokit?
2011. máj. 1. 22:38
 3/3 A kérdező kommentje:
elég kis fogak voltak úgyhogy ha kinőne kitöltené a helyet,max egy picike kis hézag maradna,na d az lenne már a legkisebb gond(:
2011. máj. 1. 22:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!