Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Fájni fog a szájsebészeti...

Fájni fog a szájsebészeti fogeltávolítás? Olvasd el a sztorit!

Figyelt kérdés
Ma voltam fogorvosnál,kétszer állt neki eltávolítani a nagyőrlőmet,gyengén fejezem ki magamat,ha azt mondom h k.rvára fájt,azt mondta,nem tudja kihúzni,mert letörne a fog,és azért fájt ennyire,mert ciszta van a foggyökéren és nem tud teljesen hatni az injekció,amiből kettőt is kértem,A sebészeti is lesz ilyen kegyetlen,vagy az már jobb egy fokkal?Azt mondta az orvosom,hogy úgy emeli ki,de a mai nap után már nem bízok semmi jóba...péntekig killódok,mert ugye most meg lett bolygatva....
2011. máj. 3. 13:07
 1/9 anonim ***** válasza:

ne félj, az nem fog annyira fájni

az a baj, hogy nem rögtön így kezdték!

Saját tapasztalat: ciszta, röngen. Ezt sebészetileg műteni kell, ami nem cibálást- vését kjelent, hanem egy kis vágást kiszedést és varrást. Tehát nem egy fokkal: teljesen más - és nem érzel semmit! Utána, mikor az érzéstelenítés elmúlik, akkor fájdogál.(borogatni: behűtött zacskóstej kispárnahuzatban)

Egy-két napig nem kíván az ember enni, de az nem baj.

Egy hét múlva varratszedés.

Nekem kétoldalon is volt ilyen az elmúlt években: maradéktalanul meggyógyult.

Bátorság! Jó lesz!

2011. máj. 3. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Nekem két éve volt egy foghúzásom,amiből cisztakiszedés lett,mert egyáltalán nem tudtam,hogy baj van a fogammal,csak letört,és ki kellett húzni.

Nekem is két szurit adott,de a húzáshoz,és tényleg nem éreztem semmit,csak miután kihúzta a fogam,egy hatalmasat káromkodott a doki. Mondanom sem kell,pánikba estem,és tamponnal teli szájjal kérdeztem,mi a gond,közölte,hogy egy borsónyi cisztát lát a fogam helyén. Odahúzta a kiskocsit, szike, kicsit matatott odafent, majd varrás. Tudod mennyire megijedtem? De hidd el,az ég világon SEMMIT nem éreztem! Ha az orvos jó,akkor be tudja adni úgy az érzéstelenítőt,hogy ne fájjon, én tényleg semmit sem éreztem, max annyiból volt félelmetes,hogy nem számítottam én ilyesmire. Egy szájsebész,ha érti a dolgát,akkor el tud látni úgy,hogy meg se érezd! Úgyhogy nyugi,minden oké lesz,és jobbulást!

2011. máj. 3. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Nagyon fáj még most is,pedig délbe,fél 1 körül volt az egész,a szám még mindig "lóg",már 2 flectort bevettem,mert ez kegyetlen,meg a fogam is letört és az is fáj:(
2011. máj. 3. 15:08
 4/9 anonim ***** válasza:

jaj, szegény, hát ez péntekig nem mehet: pesti vagy?

Lehet, hogy holnap a Szájsebészeti klinikára kell menni! ott fogadnak soron kívül, ha mondod, mennyire fáj!

[link]

2011. máj. 3. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Vas megyei vagyok...sajna péntekig várok:(
2011. máj. 3. 19:45
 6/9 anonim ***** válasza:

hogy vagy, szegényke? :(( nem tudnál valami közeli szájsebészetet felkeresni? Kaptál antibiotikumot???

erre kell!

2011. máj. 4. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Tegnapig szedtem dalacint,h csökkenjen a gyulladás,aztán tegnap flector granulátumot írt a doki,mert látta rajtam,hogy nagyon oda vagyok!Sztk alapon azért nem merek elmenni,mert szerintem ott tök mindegy alapon,neki esnének,ezért várok péntekig maszek rendelésre...bízok benne,h a szájsebésznek brutál injekciója lesz,és nem fog annyira fájni mint tegnap,jobbik esetben,nem is fogom érezni....
2011. máj. 4. 17:20
 8/9 anonim ***** válasza:

kedves kérdező, nem fog fájni, addigra lemegy a gyulladás

(Dalacin volt nekem is)

az egész más jellegű, mint azt már fentebb írtam.

Túl leszel rajta, próbálj pihenjni, hallgasd a kedvenc zenéidet.

Jövőhéten már csak egy rossz emlék lesz.

És a szájban - a nyáltól, minden gyorsan gyógyul.

2011. máj. 4. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Mára fogyott el a dalacin,(2 szem volt,reggel,délbe)és tnap még is fájt amikor próbálta húzni a doki...azt mondta azért mert még rajt van a gyulladás...sőt tnap már cisztát mondott...:S
2011. máj. 4. 18:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!