Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Csak 3 bölcsességfogam van,...

Csak 3 bölcsességfogam van, ez így normális? Az egyiknek (jobb felső) nincs csírája sem, ez mitől lehet? Mennyire gyakori, hogy csak az egyik hiányzik?

Figyelt kérdés
2011. máj. 10. 16:02
 1/7 anonim ***** válasza:
Állítólag egyre több embernek nincsenek bölcsességfogai (egy vagy mind hiányzik), ugyanis nem használjuk őket, így nem fejlődnek ki a csírák. Én sokat hallok ilyet, az ismerőseim közül is többek megúszták a dolgot. Ha megnézetted, és nincs csíra, akkor nincs baj, de ott nem fog nőni semmi :)
2011. máj. 10. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Én biztos még jobban hasonlítok az ősemberre. :D


Ez vajon nagyon ritka, hogy csak az egyik nincs meg?

2011. máj. 10. 16:10
 3/7 anonim válasza:
Nekem is csak 3 bölcsesség fogam volt, de nekem kiműtötték a szájsebészeten mert mind a 3 rosszul nőtt. Szerintem ez normális. Nekem a felső 2 es fogaim is hiányoznak pl, a tej fog után nincsen másik így nekem majd pótolva lesz.
2011. máj. 10. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Első vagyok: nem, nem ritka az sem. Pl valamelyik nap autózás közben rádiót hallgattam, valami "orvos válaszol" rovat volt. Betelefonált egy nagyi, hogy az unokájának a fogai fele hiányzik (nincs csíra sem). Összevissza. Erre betelefonált egy másik nő, egy anyuka, hogy az ő gyerekének meg egy fogcsírája hiányzik, valamelyik felső első foga... A doki mondta, hogy a leggyakrabban a bölcsességfog "marad el", illetve azok közül egy-kettő, de hogy 'rendes' fog hiányozzon, ez egy újfajta civilizációs vonulat.
2011. máj. 10. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Ó, te szegény, remélem azért nincs olyan nagy hézag ott!


Gondolom implantátumot kapsz majd.

2011. máj. 10. 16:13
 6/7 anonim ***** válasza:

szia!


Nekem egy csírám sincs! Örülök neki. Nem mondta a doki, hogy ne lenne normális, hogy nincs.

2011. máj. 10. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
*persze a bölcsességfogakra gondoltam, a többi megvan! :))
2011. máj. 10. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!