Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Lehetséges, hogy úgy érezzem,...

Lehetséges, hogy úgy érezzem, hogy a fogam fáj, pedig az ínyem van csak gyulladásban?

Figyelt kérdés
Nem vagyok benne biztos,nem régen lett tömve ez a fogam.Nagyon érzékeny a hidegre,és az orvosom szerint eléggé vérzékeny is,szokott vérezni az ínyem,ha túl erősen mosom.Az orvos azt tanácsolta,hogy ecseteljem,de nem tudom,hogy csak az ínyemnek van-e baja,vagyis,hogy attól érezhetem-e úgy,mintha a fogam fájna.(Röntgent is csináltunk,de nem látszott semmi a fogamon.Köszi a választ előre is!
2011. máj. 11. 21:21
 1/3 anonim ***** válasza:
Minden lehetséges.Kihathat egy fog is az egész inyedre szóval biztos lehet.Nekem multkor egy fogam fájt és az egész felső inyem érzékeny volt aztán pár nap után már csak az az egy fog és akor tudtam h az a fog csinálja,a poén hogy éreztem h fáj elmentem dokihoz aki tett rá jeget amit meg sem éreztem,közölte h elhalta az idege és idegeljük.A vicc h biztos h aza fogam fájt(mondta h tuti nyomja belülröl az elhalt ideg.Szóval azóta járok idegelésre.Öblögess korsodillal vagy használj paradontax fogkrémet és hátha jobb lesz.Jobbulást!
2011. máj. 11. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szerintem van némi fogínygyulladásod, de nem akkora fokú, hogy így önmagában is látszódik - csak ha mosod, vérzik.

Nekem is volt, szóval ha kipróbálod a Sensodyne vagy bármelyik más rapid-típusú fájdalomcsillapító géljét, kiderül. A fogfájást az nem mulasztja el, de ha gyulladás, vagy csak fogérzékenység, akkor igen.

Megjegyzem volt nekem is olyan fogam, amit utolsó pillanatban tömtek be, közel volt már a gyökérkezelés lehetősége - betömte és azt mondta, 1-2 hónap, mire kiderül, h minden okés lesz-e vele.

Nem volt semmi, de előre szóltak, hogy addig érzékeny lehet.

A lényeg: próbáld ki valamelyik ilyen fogkrémet, hátha segít, ha nem, keresd fel a dokit, ne szivasd magad tovább a fájdalommal.

Jobbulást!

2011. máj. 11. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm,aranyosak vagytok!Igen,mindenképpen kiszeretnék próbálni 1-2 dolgot...
2011. máj. 12. 03:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!