Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » El lehet annyira érzésteleníte...

El lehet annyira érzésteleníteni a fogat, hogy ne érezzem, ha fúrják?

Figyelt kérdés
Egy ideje lyukas a fogam és fáj is, de nagyon félek a fúrás közbeni fájdalomtól. És eléggé lent van a lyuk, biztosan ideget ér.
2011. máj. 23. 21:35
 1/9 anonim ***** válasza:

:)


Erről szól a fogászat. :)

Persze, hogy el lehet, ne félj semmitől!

2011. máj. 23. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszi a gyors választ :) Lehet, hogy fizetős orvoshoz kéne mennem, akinél voltam régen, emlékszek, hogy fájt, és el is húztam a fejem, de csak fúrta tovább :S
2011. máj. 23. 21:38
 3/9 anonim ***** válasza:

hát azért nem egészen úgy van...

ha fáj, akkor gyulladt, és a gyulladt fogra nem úgy hat az érzéstelenítő, mintha egy fájdalom mentes, de szuvas foggal mennél.

Nem mellesleg nekem nagyon gyökérkezelés szagú a dolog. De ne ijedj meg, a gyök. kezelés közel sem akkora borzasztó dolog, mint ahogy beállítják. Én már csak tudom, 5 gyökér kezelt foggal, bár nekem szuper jó magánorvosom van.


23N

2011. máj. 23. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Második vagyok, most látom, hogy írod, biztosan ideget ér.

Akkor 100%-hogy gyökér kezelni kell. De tényleg inkább szánj rá többet, természetesen, ha futja, és normális orvoshoz menj.

2011. máj. 23. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Pont egy tömött fogam melletti fog, alulról kezdett lukadni, és csak akkor vettem észtre, amikor már kilátszott :S A másikat az a bizonyos orvos tömte, és nem fért be oda a fogselyem, meg lehet, hogy vmit ott is hagyott, ami átment a másik fogamra, ha létezik ilyen.

Köszönöm a válaszokat, hasznosak voltak, akkor egy magán orvoshoz megyek, ha ilyen "komoly" beavatkozás kell.

2011. máj. 23. 22:05
 6/9 anonim ***** válasza:

hát figyelj nekem már sok fogam gyökérkezeltek és már húztak is, de olyan jól be lehet szúrni hogy nem éreztem egyikből se semmit

ha meg annyira be van gyulladva hogy nem hat teljesen az érzéstelenítő akkor ad előtte antibiotikumot h szedd mert azt úgy nem lehet fúrni

2011. máj. 23. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
nekem kifűrészelgették az idegeket. húú de rohadt szar volt.......
2011. máj. 24. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

szia!


Olyanhoz menj, aki szájsebész is egyben, és az ad szájsebész injekciót! Én is olyat kaptam a balesetem után, mikor kitört a fogam. Kitekerte belőle az ideget, kivéste a gyökeret az ínyemből, de semmit nem éreztem! Pedig még a szám is csupa seb volt. Igaz, hogy a gyökér kihúzása 13000 Ft volt, de nekem megérte, hogy nem kellett a fájdalomtól félnem!

2011. máj. 24. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszi, mindenképp egy profi orvoshoz megyek, egy ismerősöm oda jár, csak eddig gondoltam jó lesz az ingyenes is, de nem kísérletezek inkább.
2011. máj. 24. 23:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!