Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Reggeli előtt vagy után...

Reggeli előtt vagy után célszerű fogat mosni?

Figyelt kérdés
2011. jún. 8. 11:20
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
után sztem
2011. jún. 8. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
után, ha előtte mosod akkor 2 perc múlva ugyanúgy belekerül a kaja. akkor meg mi értelme
2011. jún. 8. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
53%
Utána. Sosem értettem, miért kell, reggel, felkelés után, reggeli előtt fogat mosni...?
2011. jún. 8. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
84%
Utána, de legalább 10 percet kell várni.
2011. jún. 8. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
50%

Előtte, mert felkelés után jól esik fogat mosni, mert így frissnek érzed a leheleted, és jobban esik a kaja.

Aztán, persze reggeli után is kell mosni.

2011. jún. 8. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
77%
Itthon mindig reggeli után szoktam, de pl. szállodában nem megyek le reggeli fogmosás nélkül az étterembe.
2011. jún. 8. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
69%

Előtte is kéne meg utána is.

Előtte azért, mert az éjszaka folyamán elszaporodnak a baktériumok a szájban és nem annyira jó, hogy a tápcsatornába kerülnek az étellel.

Utána meg azért, mert az étkezés után ugye könnyebben alakul ki plakk.

2011. jún. 8. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
53%
Hát én csak utána szoktam. Fogmosás után egy falat nem menne le a torkomon, a mentol elveszi az étvágyam, meg kiszárítja a szám is. :D
2011. jún. 8. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
53%
Ugye mindenki tanulta, hogy az emésztés már a szájban elkezdődik a nyállal való keveredés következtében, vagyis azonnal bomlani kezd a táplálék. Ez az oka annak hogy minden étkezés után kell (kellene) fogat mosni. Valaki említette a 10 perces kivárást, nos ez a savas anyagokra vonatkozik, mert az oldja a fog felületét és ha rögtön dörzsölésnek tesszük ki, egyszerűen kopik a fogzománc.
2011. júl. 1. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Lemaradt az előbbi válaszomból: Ha este megmosod,nem keletkezik semmiféle baktérium amitől tartani kellene, ami nincs ott, nem tud szaporodni sem.
2011. júl. 1. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!