Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Reggel, reggeli elött vagy...

Reggel, reggeli elött vagy után mostok fogat? Melyik miért?

Figyelt kérdés
2011. aug. 13. 11:24
 1/7 Levka Reina ***** válasza:
100%
Utána, ugyanis akkor a reggeli maradékát is lemosom. Minden étkezés után ajánlatos fogat mosni, de a legfontosabb az este, lefekvés előtti.
2011. aug. 13. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
72%
Előtte is, utána is. Előtte azért, mert nem egyből reggelizek, és nem fogok büdösen mászkálni vagy a párom puszilni, reggeli után meg azért, mert nem indulok el kajamaradékos fogakkal:)
2011. aug. 13. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

szia!


Reggeli után nem mindig, de ha igen, akkor mindenképpen utána. és azért nem mindig, mert inkább bekapok egy rágót. Az ok: 28 éves vagyok, mindig is mostam fogat. De a reggeli fogmosás nálam mindig egy hatalmas öklendezésbe csap át. Már mindent próbáltam: hideg víz, kevés fogkrém, gyors mosás, semmi nem használ. Este nincs hányingerem tőle, de a reggeli mosás egy pokol nekem. Csak ha nagyon muszáj. Inkább egy rágó.

Sajnos nagyon erős a garatreflexem. Egy fogröntgent is csak nyolcadszorra tudtak megcsinálni...

2011. aug. 13. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Én ha felkelek, rögtön megyek fogat mosni, utána meg rágót veszek be, miután ettem.
2011. aug. 13. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Reggeli után, ha előtte mosok, akkor keserű lesz sok kaja.
2011. aug. 13. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Gabica27: egyáltalán nem irigyellek :S


Csak azért kérdeztem mert reggelente olyan állott szájízem van és időnként nagyon nem esik jól úgy enni. Olyankor van hogy elötte meg utána is mosok :)

2011. aug. 13. 13:06
 7/7 anonim válasza:
100%

Kedves kérdező!


Itt mindenki keveri a lószart a kutyaszarral!Keringenek itt a tévhitek!


Az elterjedt gyakorlatot követve a legtöbben evés után mosnak fogat, mivel ezzel a megoldással akarják eltakarítani szájukból az ételmaradékot, s tenni valamit fogaik egészségéért. A módszer azonban hibás.


Bármilyen cukortartalmú ételt eszünk, akkor a benne lévő cukor táplálékul szolgál a szánkban megtelepedett baktériumoknak, melyek káros savat termelnek.Emiatt csökken a normális érték alá a sokat emlegetett pH-érték, s válik a fogzománc puhábbá és sebezhetőbbé.

Mintegy harminc percbe telik, hogy a lecsökkent pH-érték visszaálljon a normális szintre. Ha viszont ezen harminc percen belül elkezdünk fogat mosni, akkor a fogkefénkkel az épp könnyen támadható fogzománcot károsítjuk.

Ezért mindenképpen érdemes kivárni a harminc percet étkezés után, de még hasznosabb lehet, ha evés előtt mossuk meg a fogunkat!Azok számára is van megoldás, akik nem szeretik a fogkrém miatt megváltozó ízérzetet evéskor a szájukban: elegendő, ha csak egy bevizezett fogkefével, fogkrém nélkül sikálják le a baktériumokat a fogukról. A fogkrém ugyanis elsősorban a fluorid-tartalma miatt hatékony, de ennek hiányában is ugyanolyan eredményesen meg tudjuk tisztítani a fogainkat.


Összegezve: Evés előtt mossunk fogat fogkrémmel -vagy akit zavar a mentolos íze- vagy vízzel!Ha mindenképpen akarunk evés után is fogat mosni ki kell várni a 30 percet vagy többet!

2016. jún. 17. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!