Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Az ínyem be van dagadva....

Az ínyem be van dagadva. Pontosan felül, belül kicsit a szájpadlásom körül, de a fogam mellett. Mi a teendő?

Figyelt kérdés
Nyaralni vagyunk, és elég húzós itt a fogorvos. 1 hét múlva megyünk haza. Nem fáj, csak nem tudok rendesen rágni,mert be van dagadva. Mellette van egy letört fogam, valószínű emiatt van+plusz egyik nap ráharaptam valamire és beleállt az ínyembe. Azóta ilyen. Vettem öblögetőt meg ecsetelőt de a genny nem jött ki. Tanácsok?
2011. jún. 15. 06:37
 1/5 A kérdező kommentje:
Ami fontos, hogy még szoptatom a kisfiamat és gyógyszert sem nagyon szedhetek. Amikor fájt, akkor nurofen rapidot vettem be. Meg lidocaint fújtam. Csak a cucc hogy jön ki onnan? Vagy egy fogorvos mit csinálna vele?
2011. jún. 15. 06:39
 2/5 Carmen2 válasza:
Nekem is volt már ilyen. Valószínűleg a fogad csinálja ezt. A gyökere gyulladhatott be. Ha fáj, vegyél be rá algopirint, nekem az segített (bár nem tudom, hogy esetedben ezt lehet-e használni). A fogorvos azzal a fogaddal már nem tud mit csinálni, sajnos csak húzni lehet. Betömni esetleg fölépíteni sem tudja, hiszen a tömés alatt csak újból bedurranna a fog, aminek sok értelme nincsen. A gyulladás elmúlhat (nekem is elmúlt, így sokáig tudtam húzni a fogorvost, mivel tartok tőle nem kicsit a sok rossz tapasztalat miatt. De azt javaslom, hogy amint hazamentetek, nézesd meg egy fogorvossal és kérdezd meg, hogy mit tudna vele csinálni.
2011. jún. 15. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Jujj.. megnyomtam és kifolyt a trutyi :) fúj, olyan undorító volt. Na akkor már csak várom, hogy lemenjen a megmaradt duzzanat és megyek majd a dokihoz kihúzatni, amint hazaértünk. Remélem ennél nagyobb bajom nem lesz vele. Köszi Carmen.
2011. jún. 15. 07:15
 4/5 anonim ***** válasza:

Szia,


attól,mert gyulladt,nem kell kihúzatni.Lehet adnak rá gyógyszert,max egy gyökértömés.

Az íny gyorsan regenerálódik,ne aggódj!

2011. jún. 15. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ez butaság, hogy csak kihúzni lehet. Gyökérkezelni kell és gyökértömés kell bele. Ha ez nem lehetséges, csak akkor kell kihúzni.
2011. jún. 18. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!