Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Kihúzhatják a fogat ha feldaga...

Kihúzhatják a fogat ha feldagadt az iny?

Figyelt kérdés
üdv! az lenne a kérdésem, a bölcsesség fogam régen lyukas lett, elmentem fogorvoshoz gyökérkezeléssel megcsinálták, lefurtak teljesen idegig, de úgy hogy csak a fél fog maradt meg, és mondta az orvos hogy megpróbáljuk megmenteni a fogat, be is tömték.. aztán jó volt egy félévig, aztán kiesett a tömés, elmentem és újra megcsinálták.. félévig megint nemvolt vele semmi baj.. most elkezdett nagyon fájni hétvégére, egyre jobban elviselhetetlenűl, és csak fájdalom csillapítók vitték le a fájdalmat, meg öblögettem sokszor olyan növényi alkoholos löttyel.. most meg már másnapra teljesen feldagadt az iny körülötte,fáj ha összeszorítom vagy ráharapok. mit lehet ilyenkor csinálni hogy enyhüljön a fájdalom ? kihúzzák vagy meglehet még menteni ? mit csinálnak vele ?
2011. jún. 26. 09:00
 1/4 anonim ***** válasza:
Ha nagyon gyulladt és dagadt, akkor húzás előtt gyógyszert szoktak felírni, hogy lemenjen a gyulladás, de azt csak a fogorvos tudja megmondani, hogy megmenthető-e még a fog egy újabb gyökérkezeléssel.
2011. jún. 26. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ha van otthon phlogosol oldatod, akkor öblögess vele, az enyhíthet a fájdalmadon, be is lehet vele ecsetelni, de ügyeletre is mehetsz, ott írnak fel gyulladáscsökkentőt, ameddig nem jutsz el a fogdokidhoz.
2011. jún. 26. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:

ne öblögess semmilyen löttyel, max sima fogmosás, vigyázz, hogy semmi kaja ne menjen bele,tarts tisztán, vizzel öblögesd, hogy kijönnön ami benne van, és pálinkát rá, ha fáj, az elzsibbasztja azonnal!!!

pár nap, és lemegy, utánna doki bácsi/néni!!

2011. jún. 26. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
köszi a Válaszokat, már sokkall jobban van ugyan úgy mint azelött... és még orvoshoz se mentem el :)) pedig lehet kéne vagy kellett volna. de most így jó már olyan szinten hogy nemérzem.. begyógyult, tudok ráharapni... mégegyszer kösz a válaszokat!
2011. jún. 30. 12:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!