Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » 22 évesen nagyon kínos?

22 évesen nagyon kínos?

Figyelt kérdés
22 éves vagyok és a felső fogsorom nagyon rosszul néz ki bevallom őszintén!7 fogam van ,aminek úgymond nins baja,de 6 olyan ,amit valószínűleg ki kéne sebészileg venni ,mert a sok tömést már nem bírták és letörtek,még középiskolai rossz tapasztalat miatt félek a fogorvosoktól,így nem mertem elmenni,de már nagyon kínos,furcsa módon az alsó fogsoromnak semmi baja,minden nap 2-szer mostam világ életemben fogat,egyszer azt mondta a fogdoki,hogy öröklött!Na szóval elől pont a 6 fogam és mind két oldalt-egy egy ami megmenthető,szerintetek,ha kiveszik a rosszakat milyen módszerrel tudnák nekem azokat pótolni és vajon nagyon drága-e?A válaszokat előre is nagyon szépen köszönöm!
2011. jún. 30. 09:34
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

drága lesz, minél később mész dokihoz, annál drágább...


és igen nagyon ciki, ha egy fiatal lány nem képes fogorvoshoz menni és kezeltetni magát

2011. jún. 30. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Nem mondtam,hogy lány vagyok!
2011. jún. 30. 09:38
 3/12 anonim ***** válasza:
Több száz ezer ft-ra számíts. nem olcsó :(
2011. jún. 30. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

jó, akkor cseréld ki a fiatal lányt, fiatalemberre...;)


csak feltételeztem, hogy a pasik nem olyan nyulak, hogy ne merjenek fogorvoshoz menni XD


emlékszem, egyszer még bébisintér koromban elvittem az 5 éves porontyot magammal fogorvoshoz, mert nem tudtam hová tenni...végigvigyorogta a fogorvosi kezelésem és azóta is szívesen megy fogorvoshoz a saját kezeléseire is ;)

2011. jún. 30. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Teljesen mindegy lány vagy fiú, mindkét verzióban kínos. Most még menthető, de ha nem mész el, lehet kirohadnak. Az pedig tuti, hogy drága lesz. De szerintem ne sztk-s rendelésre menj, hanem "magánorvoshoz". Fizetősebb, de jobb, és több féléből tudsz választani. Nekem 1 hátsó fogamat kellet csinálni, én sem akartam menni, hasonló rossz élmény miatt, de csak rászántam magam, és sokkal jobb. :)
2011. jún. 30. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Tényleg nem olcsó, de szerintem ez az első benyomásnál nagyon sokat számít. A fogdokik már nagyon szépen meg tudnak csinálni dolgokat, szóval szerintem tudnak neked szép fogsort csinálni, csak pénz kérdése. De én biztos nem sajnálnám rá a pénzt.
2011. jún. 30. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
ez drága lesz, az biztos, de mindenképp csináltasd meg, csak a saját egészséged érdekében
2011. jún. 30. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Ha pótolni kell, koronát rakni rá, az úgy tudom sztk-ban is fizetős lenne. (valószínűleg hosszabban el is nyúlik a kezelés)Ezért tényleg érdemes magánhoz menni és gyorsan letudni
2011. jún. 30. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Nagyon kínos, de még simán helyrehozhatod.

Anno én is 20éves korom környékén újra kezdtem ezt a procedúrát már saját magam a felnőttnek mondható fejemmel, dacolva a korábban többszörösen is ért negatív élményekkel.. Persze akkor is egy szintén nem a legjobb fogorvost sikerült kifognom, viszont 25évesen egy kollégám ajánlott egy fiatal, de annál jobban dolgozó, kedves fogorvost, ahová azóta is mosolyogva megyek, és onnan úgy is jövök el. :)


Sokba kerül nagyon, de mivel ezer más bajt is okozhatnak a rossz fogak, érdemes minél előbb elmenned, és rendbe hozatni, később tényleg még több lesz csak..

Nem tudom milyen lehetőségeid vannak, de több rendelő elfogad üdülési csekket is, vagy tudnak írni egészségpénztári számlát, amit visszakapsz.


Nagyon jó, hogy elszánod rá magad, hidd el, jobban is fogod érezni magad utána! :)


Annak a válaszolónak üzenném pedig, aki azt gondolja, hogy a pasik kevésbé félősek.. hát az én tapasztalatom pedig pont az, hogy a lányok/nők sokkal előbb rászánják magukat, és kevésbé félnek, mint a fiúk/férfiak. :)

2011. jún. 30. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Utolsó válaszoló:és neked mennyire voltak rosszak a fogaid?
2011. jún. 30. 10:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!