Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Hogyan lehet egy fogorvost...

Hogyan lehet egy fogorvost feljelenteni? Mi az első lépés? Kihez forduljak?

Figyelt kérdés

Kedden voltam fogorvosnál a bölcsességfogam miatt, ahol igencsak nagyon tévedett az orvos, ebből adódóan kedd óta iszonyatosan nagy fájdalmaim vannak. Csütörtökön voltam egy másik orvosnál, ahol kiderült, hogy krónikus gyulladás alakult ki a számban, ill. elfertőződött az ínyem, amibe a keddi fogorvos belevágott.

Azóta antibiotikumot szedek naponta 4szer, az antibiotikumok között két óránként a legerősebb fájdalomcsillapítót. Szájzáram van, enni nem tudok, a gyulladás, és az arc dagadásom nem apad.

Ha esetleg valaki tudja, hogy hol és mily módon tudok látleletet csináltatni, ill. hogy megy egy ilyen feljelentés, nagyon megköszönném, ha segítenétek!


Előre is köszi Mindenkinek!

Szép napot!


2009. márc. 28. 18:01
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Orvosi kamara, illetve a rendőrség, ha a veszélyeztetés esete fennállt.


Amúgy mit szól a fogorvos az adott helyzet kialakulásához? Mit mond, miért jöhetett ez a helyzet létre?

2009. márc. 28. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem világos az általad leírtak alapján, hogy a kezelés velejárója volt-e a seb, vagy valós műhiba!

milyen kezelés kellett a fogorvosnak végrehajtania nálad? ha pl húzták vagy vésték a bölcsességfogad (ezekkel általában ezt csinálják) akkor az ínyed felvágása a kezelés velejárója lehet. ha begyulladt, hát begyulladt, ez előfordul sajnos, nem az orvos hibája.

2009. márc. 28. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
100%
Igazából nem értem hogyan tévedett az orvos.... Ha semmi baja nem volt a fogadnak akkor maksz te nem egészen figyeltél rá, mert az se mind1 hogy mit csinálsz foghúzás után.... Vagy rossz volt a fogad nagyon és az idegre ment/bele került azelőtt valamennyi baci mielött elmentél hozzá és utólag gyulladt be.../ Elsőnek szerintem biztosra mennyél és utána.
2009. márc. 28. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Na, akkor az elejétől:

négy éve már az egyik bölcsességfogamat kiműtötték, akkor csináltak röntgent is, ahol mondták, hogy a többit is ki kell majd műteni.

Most úgy voltam, hogy két hete fájt a bölcsességfogam, kértem időpontot a szájsebésztől, egy hét múlva mehettem volna hozzá. Férjem közben mondta, hogy menjek el az ő fogorvosához, biztos tud segíteni, jó szájsebészt ajánlani.

Elmentünk a rendelésre, ahol elmondtam az orvosnak, hogy mi a panaszom, és hogy négy évvel ezelőtt mi történt. Ránézett a fogamra, azt mondta ő ki tudja húzni. Én nem akartam, de férjem mondta, hogy jó orvos, és ő nem kontárkodik bele csak úgy a dolgokba. Na mondom, ha ki tudja húzni legyen.

Lidokain, nem használ. Még egy lidokain, aztán nekiállt kiszedni egy olyan kampós végű műszerrel. Aztán fogóval. Feszegette, iszonyat fájdalmaim voltak, sírtam végig. Húsz perc után azt mondta, hogy nem tudja kihúzni, ezért körbevágja az ínyt. Mármint kiszabadítja a fogat. Azt mondta ne öblögessek, ne egyek. Ehhez hozzá kell tennem hogy a fogorvos még egy röntgent sem csinált, tehát fogalma sem volt arról, hogy milyen a helyzete a bölcsességfognak.

Na mondanom sem kell, hogy őrületes fájdalmaim voltak, majd megpusztultam. Két nap után elmentem egy szájsebészhez, hogy nézze meg a fogam, mert belepusztulok, annyira fáj. Rögtön csinált egy röntgent, belekukkantott a számba, és mondta, hogy csúnyán elfertőzödött. Az arcom is nagyon be volt még mindig dagadva.

A röntgen alapján is mondta, hogy krónikus gyulladás alakult ki, amit antibiotikummal kezelni kell.

Majd azt mondta, hogy még jó hogy nem húzta ki a fogam a fogorvos, mert a fogamnál húzódik egy idegszál, ami ha elszakad, érzéketlenné válhattam volna, esetleg fél arcra lebénulhattam volna.

Azóta szedem a gyógyszereket, de a fájdalom nem igazán enyhül.

Azért vagyok igazából felháborodva, mert az az orvos akinél először voltam, egy röntgent sem csinált, pedig e nélkül egy bölcsességfognak neki állni elég nagy merészség. Ő még is állította, hogy ki tudja húzni, különben nem állna neki. És hát nem tudta, azóta szenvedek, kínlódok, enni nem bírok.

Hétfőn megyek kontrollra a szájsebészhez, remélem javul a helyzet.

Ami még nem mellékes: megtudtam, hogy az az orvos, aki ki akarta húzni a fogam, munka közben inni szokott. Lehet, hogy akkor is éppen ittas állapotában volt...

Hát, kb. ennyi.


Köszönöm még egyszer hogy válaszoltatok és hogy "meghallgattatok"!

2009. márc. 28. 20:39
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Jessszusom,szegény hát én nagyon sajnállak részvétem.uhh hát én szerintem depreszios lennék nekemcsak tömték érzéstelenit nélkül a fogam és az annyira fájt h azt hittem h meghalok.téged megkell becsülni szerintem állj ki magadért és menj el egy ügyvédhez kérdezd meg mit lehet ilyenkor tenni vagy nem tudom én 13 éves vagyok szóval sok okosat nem tudok mondani.de az biztos h én nekimennék annak az orvosnak XD.Amikor olvastam h mi történt veled hát még esküszöm h nekem is fájt ugy fáj a fogam pedig én csak elolvastam.Majd megírod h mi let végül ??Hát minden elismerésem h még egyáltalán tudsz gépezni :D . Jobbulást kivánok én és kutyám :D
2009. márc. 28. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Utolsó válaszoló: köszönöm szépen, aranyos vagy! :)
2009. márc. 29. 10:08
 7/7 anonim ***** válasza:

Részvétem ...Nagyon Fájhat.

Ölelés Kapsz tölem.Azota már hálla Jól vagy Igaz.

A fogfájásal lehet a Legtöbbet szenvedni.

2010. máj. 15. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!