Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Az egész alsó ínyem a fogaim...

Az egész alsó ínyem a fogaim alatt kb fél centivel bepirosodott. Voltam fogorvosnál, bekente vmivel, ennyitől el fog múlni?

Figyelt kérdés
Gondolom ez fogíny gyulladás, ezelőtt előfordult 1-2x hogy kisebb részeken begyullad az ínyem, de az magától elmúlt, szóval nem volt vészes. Most viszont, ahogy írtam is, az egész alsó ínyem bepirosodott, a fogaim alatt kb fél centivel. Mennyire vészes a helyzet? A fogorvos nem mondott rá semmi különöset, bekente valamivel, aztán részéről ennyi volt a dolog. Csak túlreagálom, tényleg el fog múlni, vagy sokkal vészesebb a helyzet? Amúgy ettől függetlenül itthon kezelem gyógyteákkal (mivel a természetes gyógymódban amúgy is jobban hiszek), de azért szeretném tudni, hogy mennyire "normális" ez, és hogy elmúlik-e, vagy esetleg ínysorvadás is kialakulhat (amit nagyon nem szeretnék). A normális válaszokat előre is köszönöm.
2011. júl. 6. 18:43
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
fáj is? nem lehet, hogy erősen dörzsölted a fogkefével? vérzik az ínyed fogmosáskor?
2011. júl. 6. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
nem fáj, és nem vérzik, 100%, hogy nem a fogmosás miatt van, ez ínygyulladás :/ csak még nem fordult elő velem ilyen, hogy ennyire látszott, ennyire "komoly" legyen, mert hát az egész alsó ínyem bepirosodott... és kicsit félek :/
2011. júl. 6. 20:47
 3/11 A kérdező kommentje:
ilyesmi, mint a képen: [link] (csak nekem nem ilyen csúnyák a fogaim) és sehol nincs seb, sehol nem vérzik... egyszer csak ilyen lett, nem is fáj :/
2011. júl. 6. 20:49
 4/11 anonim ***** válasza:
egybefüggő területen vörös? bőrödön nincsenek kiütések elváltozások? hólyagok vannak? nem tudnád lefényképezni nekem? szájvizet használsz? az lehet, hogy valami savas dolog vagy alkohol "kicsípte" az ínyedet. ha megtapogatod a vörös ínyedet akkor duzzadtnak tűnik vagy nem tapasztalsz eltérést?
2011. júl. 6. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
ja igen egy fontos kérdés, arcod piros? kezeid nem pirosak?
2011. júl. 6. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
igen, egybefüggő területen vörös, a fogaim alatt kb fél fentivel, jobb oldalt szinte vízszintesen elhatárolódik a vörös rész a "normális" ínytől. használtam szájvizet egy időben, kb pár hónapja, de aztán abbahagytam, mert az egyik lyukas fogam irritálta, megfájdult tőle, és azóta se használom, bár már be lett tömve a fogam. semmilyen savas és alkoholos dolgot nem ittam, eleve nem szeretem az alkoholt, és az innivalókban is a szénsavmenteseket szeretem és iszom, de leginkább a gyümölcslevet szeretem. én úgy érzem, csak elöl van kissé felduzzadva az ínyem, ennek ellenére jobb oldalt sokkal jobban látszik a vörös rész :/ se az arcom, se a kezem nem piros, ezen kívül nincs más bajom (vagy legalább is 100%, hogy ehhez nincs köze). és még annyit észrevettem, hogy az elöl lévő alsó pár fogamnál belül (néhol kívül is, de leginkább belül) kissé fehéres az ínyem, a fogak mentén. remélem, ebből nem fog kialakulni ínysorvadás, mert akkor kihullhatnak a fogaim :/ most nem tudom lefényképezni, mert nincs elem :( de azért köszi a segítséget!
2011. júl. 6. 22:36
 7/11 A kérdező kommentje:
ja és nincs semmiféle hólyag vagy kiütés, csak amit írtam, hogy néhol a fogam mentén fehéres az ínyem, kb 1 mm széles sávban.
2011. júl. 6. 22:39
 8/11 A kérdező kommentje:
fél fentivel = fél centivel (van ahol közelebb)
2011. júl. 6. 22:50
 9/11 anonim ***** válasza:
hát ne haragudj nem tudom mi az :(
2011. júl. 7. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
de akkor ez nem íny gyulladás? mert sztem az, a tünetek alapján... nem is fáj meg semmi :/ csak azt nem tudom, mennyire vészes, mivel ahogy írtam is régebben is előfordult 1-2x hogy kisebb helyen begyulladt az ínyem, de az elmúlt pár napon belül, vajon ez is elmúlik magától? :/ v ez már komolyabb gyulladás, mivel már az egész alsó ínyemre kiterjedt :/
2011. júl. 7. 13:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!