Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Ha rendszeresen használom az...

Ha rendszeresen használom az elmex fogkrémet fehérebbek lesznek a fogaim?

Figyelt kérdés
Elég gyengék a fogaim, és úgy tudom ilyen problémákra az elmex a legjobb. Lehet, hogy erőssebbé, egézségesebbé teszi a fogakat, de akkor egy kicsit fehéríti is, nem? Hiszen az egézséges fogak fehérek, jó OKÉ genetika meg minden, de általában azok. :)
2011. júl. 17. 00:15
 1/7 anonim ***** válasza:

nem. mind kamu. nem létezik fogfehérítős fogkrém...

ahogy fehér fogak sem, ugyanis a fog maga is csont, ami nem fehér.

sajnos kiskoromban elbäsztam, mert nem nagyon mostam, de mostmár sajnálhatom. egy kicsit sárgásak.

2011. júl. 17. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Noha nem vagyok fogorvos, de egyértelműen NEM!

"Az Elmex gél aminfluoridot tartalmaz, a fogzománc fluoridtartalmának növelésére alkalmazható"

Bocsi, ha kiábrándító voltam, de így legalább nem fogsz csalódni.

Amúgy fogfehérítés előtt egy bizonyos ideig szokták javasolni a fogorvosok, hogy a fogak ne legyenek annyira érzékenyek a fehérítésre (de közvetlenül az eljárás előtti 1-2 napban már nem szabad, mert csökkenti a fehérítőhatást).

A szódabikarbónás (és más mechanikai) fehérítést meg ne nagyon próbálj, mert koptatja a fogat. Jah, és Signal White Now fogkrémet se (v)egyél, mert az csak kékre hivatott festeni a fogad, ami állítólag kompenzálja a sárgaságot. (Igazából semmi látszata!) (Mint amikor átöblíted a szőkített (sárgás) hajad néha lila hamvasító folyadékkal, amitől elvileg sárgás helyett szürkés lesz.)

2011. júl. 17. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
András098: az elmex gél nem fogkrém, de a fogakra nagyon jó hatással van, bár nem fehéríti őket...persze van fogkrémje is a márkának
2011. júl. 17. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Azt tudom, hogy ez a fogkrém nem fehérítős, csak azt gondoltam, hogyha egy ideig használom, talán lesz valami látszata, (esztétikailag). De a fogaimon vannak ilyen fehér foltok, a fogorvosom azt mondta, hogy meggyengült a fogzománc, és már csak töméssel lehet eltávolítani őket. Télleg be kell tömetnem azokat a fogaimat amik nem is lyukasak?
2011. júl. 17. 10:40
 5/7 anonim ***** válasza:

Nekem a fogorvosom mindenképp barázdazárást akar csinálni, de nem fogom hagyni.

Elvileg létezik valamiféle remineralizációs eljárás, amikor fúrás/tömés nélkül még vissza lehet állítani az ép állapotot (nyilván nem barna rothadó fogaknál, hanem ilyen fehér foltoknál). Szerintem semmiképp se tömesd be, ne hagyd, h megfúrják azt, ami jó. A tömések idővel összemennek, rés keletkezik és ott meg bemegy a baktérium -> elrohad a fogad.

Itt máshogy hívják, de ez szerintem az:

[link]

Bár ez biztos nem olcsó mulatság :|

2011. júl. 18. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
éppen ellenkezőleg. mivel az elmex fogkrém aminofluoridot tartalmaz. a fluorid pedig erősíti, de ugyanakkor kicsit sárgítja a fogakat.
2011. júl. 20. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Próba szerencse ezt szokták mondani próbáld ki és majd meglátod!
2011. aug. 9. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!