Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Szabálytalan a két első fogam...

Szabálytalan a két első fogam (felső fogsor). Koronával rendbehozhatom?

Figyelt kérdés
Ajánlja valaki ezt a "fogszabályozási" módszert? Valaki közületek már volt ugyanigy? Utálom, hogy nem tudok normálisan mosolyogni, elegem van belőle! És a fogszabályzó túl drága nekem, és ez hamarabb is működne. Kérlek segitsetek...És kb. ez mennuibe kerül? Hány kezelésre kell eljárni, mig végre felrakják???? Lééégyszi.....
2009. ápr. 4. 09:41
 1/2 anonim ***** válasza:

Koronát fogpótláskor szoktak használni, amikor beépítik a hidat a foghiány helyére, illetve csonka, gyökérkezelt fogak tetejére tezsik, hogy védjék a fogat a törékenységtől.

fogszabályzásban én még életemben nem hallottam ilyen lehetőségről, pedig nekem is szabályozták, sőt manapság is elég sűrűn járok fogorvoshoz...

a fogszabályzó fetétele nálam amúgy úgy történt, hogy először mintát vettek a fogamról, és azt gipszbe öntötték. majd egy következő vizit alkalmával először a kis bogyókat ragasztották fel a fogaimra. aztán harmadjára is vissza kellett mennem, akkor tették bele a kis bogyók közé a huzalokat. ja, a hátsó nagyörlőimre tettek ilyen gyűrűféleséget. hosszadalmas, fárasztó dolog volt órákig tátott szájjal ülni, az nagyon megmaradt.

2009. ápr. 4. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Meg lehet csinálni, de én nem tenném tönkre koronával a jó fogaimat. Az ára se lenne sokkal olcsóbb mint egy fogszabályozás, foganként 40-70 eFt-tal számolhatsz.
2009. ápr. 4. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!