Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Életem első gyökérkezelése...

Életem első gyökérkezelése előtt állok és nagyon félek. Mit ronthat el a doki?

Figyelt kérdés
2011. júl. 25. 20:19
 1/8 anonim ***** válasza:
71%
semmit nem fog elrontani de sajna fájni fog....
2011. júl. 26. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
67%
Ugyan már,dehogy fog fájni,sajnos gyökér kezelték már fogamat soha nem éreztem semmit.Ne valami Mengeléhez menj,hanem normális dokihoz.
2011. júl. 26. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
46%
Gyökérkezelés: fúr egy lukat a fogadba, belecsavar egy ilyen kis valamit, és kirántja az ideget. Engem nem is érzéstelenítettek, és nem is fájt, csak a fúrás volt kellemetlen. Soha nem kérek érzéstelenítőt, mert idegesít, hogy utána még 2 óráig zsibbad a szám.
2011. júl. 27. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
46%
Nekem szts orvos csinálta a gyökérkezelést és egyáltalán nem fájt, nem is volt vele gond. A gyógytömés, amit ideiglenesre belerakott zavart, mert nagyon élénk szegfűszeg íze volt, ahogy morzsálódott. 3kezelésre kellett mennem, mert egy nátha ráhúzódott az idegre, ezért is volt szükséges az idegelés. Annyira fájt tőle a fogam, hogy aludni se tudtam. A fogorvosnál nem fájt semmi egyáltalán. Ne parázz!
2011. júl. 27. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Ahogy mostanában hallom igenis elronthatnak sokmindent. csepeli sztk-ba ne menj. ha van egy kis spórolt pénzed, magándokit ajánlom. a fúrás nem fáj, jó esetben az idegek kiszedése sem, de azért ez nem törvényszerű, nekem sajnos minden gyökérkezelésem nagyon fájt de cssak mert hülye voltam és a végtelenségig halogattam. az első két alkalom után viszont tényleg nem fájhat ha már nincs benne ideg, és ha szerencséd van meg is úszod ennyiből. nekem az utolsó 7alkalom volt, mire le lehetett zárni, de az nagyőrlő volt, évek óta halogatva. szóval ne félj, nem brutális az a fájdalom, főleg ha kulturált dokihoz mész
2011. júl. 27. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ne félj, nekem már többet is csináltak, injekcióval nem éreztem semmit. Most az utóbbinál viszont amikor kiállt a zsibbadás éreztem benne "idegcikázást", így másnap visszamentem és kellett még tisztítani, kiszedte a próbatömést, kipucolta és újat tett bele, majd harmadik alkalommal tömte be véglegesen, tehát erre figyelj oda, hogyha még fáj, (itt nem enyhe fájdalomra gondolok, hanem erőteljesere) ne engedd véglegesen betömni, bár ha jó a fogorvos, akkor úgysem tömi be ameddig ki nem kezelte rendesen.
2011. aug. 23. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
ne félj minden ember másképp éli át. ÉN még a második kezelésnél is kell, hogy kapjak érzéstelenítőt mert mikor hozzá ér az ideghez egyszerűen ki vág a fogorvosi székből,és ez rohadt fájdalmas nekem .de lehet ,hogy neked nem fog fájni! kérj érzéstelenítőt!
2011. aug. 23. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Nekem is volt részem gyökérkezelésben, injekcióval engedtem csak! Mondjuk én egy szimpla gyors tömést is injekcióval engedek. Nekem a fúrás is fáj. Egyetlen egyszer szedett nekem ideget injekció nélkül, azt hittem meghalok.-ezzel nem ijeszteni akarlak, van akinek egyáltalán nem fáj-én sírtam, majd megvesztem a fájdalomtól.

De utána már injekcióval semmit nem éreztem.

2011. aug. 23. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!