Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Tapasztalatok kivehető fogszab...

Tapasztalatok kivehető fogszabival kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Nekem is lesz nemsokára és lenne pár kérdésem vele kapcsolatban.

Ugyanúgy néz ki mint a rögzített?

Tudsz tőle rendesen nyelni? (mert volt egy barátnőm aki azt mondta, hogy ő nem tud xD)

Selypítesz mikor bent van?

Evéshez muszáj kivenni?

Ugyanúgy fáj mint a rögzített?

Te mennyi ideig hortad, hogy hatásos legyen ?

A válaszokat előre is köszönöm :)


2011. aug. 2. 15:16
 1/5 anonim ***** válasza:
nem úgy néz ki, mint a rögzített, meg kell szokni és akkor már tudsz vele nyelni. Nekem felső volt, orbitálisan nagy műanyag résszel, ami a szájpadlásomat takarta, ezért az első hónapokban nem is lehetett érteni, amit mondtam, maikor bent volt. Evéshez ki kell venni, igen, ez kevésbé strapabíró, könnyel elmozdul, eltörik, nem lehet benn enni, amúgy is tele van vele a szád, nem akarsz még kaját is beletuszkolni. Nem tudom, hogy a rögzített mennyire fáj, olyanom nem volt, az éjszakai is helyfenntartónak volt csak. A fejem fájt tőle az elején, aztán semmi. 1 évig hordtam, anyámon kívül senki nem tudta.
2011. aug. 2. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:

Én asszem 1,5 évig hordtam, és nagyon szépenrendberakta a fogaimat. Akkor 13-14 éves voltam, és annyira örülök, hogy akkor bevállaltam, mert most így felnőttként szép fogsorral mosolyoghatok!:)

Akkor fáj, amikor a fogdoki havi egyszer igazít rajta.

Az ele

jén van némi zsibbadás, de nekem 1 hét után már nem volt. Amikor hazajöttem a suliból beraktam, vacsihoz, fogmosáshoz kivettem, majd éjszakára újra beraktam.

2011. aug. 2. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nekem is olyan volt, mint az első válaszolónak: nagy, műanyag, egyszerű. Én utáltam, egyáltalán nem tudtam vele beszélni (az sz betűt gyakorlatilag ki se tudtam ejteni), emiatt sokat csúfoltak is, és nagyon macerás volt, hogy minden étkezés előtt ki kellett vennem, és csak fogmosás után rakhattam be. (Idegesített, hogy nem ehettem hirtelen felindulásból semmilyen harapnivalót.) Nekem is fájt tőle a fejem, meg az egész fogsorom, főleg miután húztak rajta. Kb. egy-másfél év után úgy döntöttem elég volt a szenvedésből, és nem tettem be többet, de így is sokkal egyenesebb lett a fogsorom. :) Most megint torlódnak a növekvő bölcsességfogaim miatt, de ha megint fogszabit kellene hordanom, én mindenképp olyat választanék, amit nem lehet kivenni, mert én egy idő után gyakran "elfelejtettem" berakni a fájdalom és kényelmetlenség elviselhetetlensége miatt.
2011. aug. 2. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat :D
2011. aug. 3. 00:43
 5/5 anonim válasza:

en egy fel eve kezdtem a hasznalatat.mar latszik a valtozas :-)

egy kicsit amikor alitottak rajta,vagy forgattam akkor faj utana valo ejszaka,de turheto.

hat beszelni eleg nehez vele...SZ betut lehetetlen kimondani.eloszor egyaltalan nem lehetett erteni h mit mondok de mar valamennyivel jobban megy:-)

amugy teljesen mashogy nez ki egy nagy drot meg szeltebe a fogaidon a szajpadlasodon meg egy nagy muanyag van.en ki vagyok vele bekulve,elvegre a szepsegert szenvedni kell.

2012. júl. 10. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!