Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Fogszabályzást 18 évesen...

Fogszabályzást 18 évesen elkezdeni, ez nagyon ciki?

Figyelt kérdés
Eddig valahogy nem nagyon érdekelt a téma, hogy az alsó fogsorom nem annyira szép. Mikor nevetek, úgyse látszik ki. De néha meg igen, és egyre jobban zavar. De mostmeg már 18 vagyok, és biztos fura lennék fogszabályzóval. Nincs valami trükk, hogy ne látszódjon annyira? És mennyi idő átlagosan, ameddig hordani kell? Elég fura lenne, ha még eygetemre is fogszabályzóval járnék:S (szerencsére még 1 évem hátravan suliból)
2011. aug. 15. 19:55
1 2
 1/17 anonim válasza:
45%
ez attol függ mennyire állnak el,mert szerintem ha nem annyira véeszesen kaphatsz éjszakait
2011. aug. 15. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Nem ciki, igényességet sugall, ne éjszakait, hanem nappalit viselj! Gyorsabb, biztosabb, kényelmesebb.
2011. aug. 15. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
47%
Elrontottad, mert 18 éves korig ingyenes a fogszabályzás. Most majd kipengethetsz 100 ezret rá. De csináltasd meg, alul úgysem látszik, meg vannak már ilyen kevésbé látszó fogszabályzók színes gumigyűrűkkel, stb..Általában 1 év, ha nagyon rosszul nőttek, akkor másfél év is lehet. Időnként (havonta kb) el kell járni meghúzatni. Azt követően pedig 1 évig éjszakai fogszabályzó, hogy ne álljon vissza a fogad. De én azt mondom, csináltasd meg.
2011. aug. 15. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
Csináltasd :) 19 évesen, elsőéves egyetemistaként lett nekem feltéve alsó-felső (bár előtte 13 évesen már volt egyszer, de túl hamar vették le), egyáltalán nem ciki, sőt! Igaz, így 18 felett drága, és nekem kerámia van, ami egy kicsit még drágább, de komolyan mondom, a csoporttársaim még irigylik is, olyan jól néz ki :D. Általában egy év kell hozzá, de néha picit több.
2011. aug. 15. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim válasza:
100%
Szia! Szerintem egyáltalán nem ciki. Az egyetlen, ami rossz, ha 18 felett csináltatod, az az amit írtak is, hogy csak 18 alatt támogatja a TB. De ettől függetlenül, ha megtehetitek, szerintem vágj bele, 1-1,5 év (nekem 1,5ig volt 14-15 éves korom körül) és ha utána az éjszakait is hordod egy darabig, akkor egész életedben szép és rendezett lesz a fogad!! :-) Én azóta is áldom az eget, hogy akkor rászántam azt a 1,5 évet ;-)
2011. aug. 15. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim válasza:
Előző vagyok... még annyit hozzáfűznék, hogy szerintem az éjjel-nappalit csináltasd, mert csak az éjszakai (mármint ha előtte nem volt jódarabig állandó fogszabályzód) nem lesz elég!! Vállald fel az éjjel-nappalit és hamarabb túl leszel rajta, jóval hatásosabb!
2011. aug. 15. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Igazából még van 5 hónapom hogy betöltsem a 18-at. De ez komoly, hogy ingyenesen meg lehetett volna csináltatni?:o :) És ha közben töltöm be, akkor is megúszhatnám az összeget?
2011. aug. 16. 15:22
 8/17 anonim ***** válasza:
Akkor ne halogasd! Ne várd meg a 18-at!
2011. aug. 16. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

A felrakás drágább, utána én kb 10 naponta mentem, beállítatni, az nekm 1.500-ba került alkalmanként.

Én nem is tudtam, hogy ezt ingyenesen is meg lehet csináltatni, azt hittem ez már esztétikai témakör, nem foghúzás, tömés, fogkőeltávolítás...

2011. aug. 16. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Nekem 10 évvel ezelőtt, 15 évesen a TB egy forintot sem támogatott, most hogy van ez?
2011. aug. 16. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!