Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Most mi a teendő? Nem fúrták...

Most mi a teendő? Nem fúrták ki rendesen a fogam?

Figyelt kérdés

Kb két hete betömték a lukas fogam, először próbatöméssel, majd rendessel. Előtte fájt a fogam.

A tömés után ugyanúgy érzékeny maradt a hidegre, melegre, mostanra pedig ugyanúgy fáj, mint előtte, egész éjjel fájt.


2011. aug. 17. 10:57
 1/3 anonim ***** válasza:
A próbatömés célja az, hogy a gyulladást lelohasszák. Azután is fájt? Ha igen, akkor miért tömte be? Tett bele még gyógyszert? Ennyi idő után (végleges tömés után 1 héttel) már nem kellene fájnia. Végleges tömés után 10 napig még érezhetsz ENYHE bizsergést. Ha fáj, akkor esetleg nagyobb baj van. Lehet, hogy jól fúrták ki (épbe kell belefúrnia, ezt látja), csak gyulladás lépett fel a fogcsatornában... Vagy a tömés nyomja az ideget. Először biztos gyógyszerrel fognak próbálkozni, majd kibontják, újra fertőtlenítik, próbatömés, majd ha nem múlik a fájdalom, gyökérkezelni kell (ezután már nem fog fájni!). Vissza kell menned; ha bízol benne, akkor ugyanoda, ha nem, akkor máshoz.
2011. aug. 17. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszi a választ!

Amúgy én is arra gyanakodtam, hogy gyökérkezelés fog kelleni, mert teljesen alul kezdett el kilukadni. A rendes tömésnél már nem tettek bele gyógyszert. Másodjára biztos magán orvoshoz megyek, ez a fogam is azért lukadt ki, mert mellette tömtek egyet és a két fog közé nem ment be a fogselyem....

2011. aug. 17. 12:12
 3/3 anonim válasza:
Az érzékenység az több hétig is normális, én most voltam rendes magándokinál, szépen megcsinálta és betömte az egyik fogam, azt mondta, hogy több hétig is érzékeny lehet mivel kicsit mélyen volt a hiba ezért lejjebb kellett fúrni. A fájdalommal viszont vissza kéne menni a dokihoz.
2011. aug. 18. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!