Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » 3 lyukas fogam van, mit...

3 lyukas fogam van, mit csináljak, amíg be nem tömik, hogy ne fájjon ennyire?

Figyelt kérdés
3 hét múlva van legközelebb időpont a körzeti fogorvosnál,ezért hiába mentem el hozzá,hogy fáj a fogam,megnézte,kijelentette,hogy tömni kell őket,meg,hogy 3 hét múlva van időpont,és ezzel utamra engedett,holott senki nem volt a váróban,se előttem,se utánam,teljes üresjárat volt,kb.40 percet vártam,mire beengedtek;ennyi idő alatt betudta volna pedig tömni..Másik doki elküldött,hogy nem oda tartozok,most 3 hétig várhatok,dagadt arccal,úgy,hogy nagyon fáj,arra,hogy betömjék:( Ráadásul nem tudom,hogy miért lyukadtak ki,hiszen napi3x mosok fogat,fogselyem,szájvíz,stb.és mégis..ímég csak valami erős fájdalomcsillapítót sem adott:(
2011. aug. 19. 16:50
 1/8 anonim ***** válasza:
58%

Magándoki? Ha ennyire halaszthatatlan,én mindenképp keresnék egyet aki hamarabb tud fogadni..

Amúgy a fogak állapota nagyrészt genetika,ezt a fogorvosok is megerősitik ,sajnos:(Megfelelő szájhigiénia mellett is lyukadnak,tönkremennek annál aki arra hajlamos.. anyámnak 40 éves korára az összes fogán korona van,vagy implant ,apámnak szintén..pedig nem vagyunk igénytelenek,mindenki mossa a fogát normálisan. Tesómnak és 18 évesen van már vagy 5-6 tömött foga

2011. aug. 19. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
55%
Ha fáj a fogad, a fogorvosnak KÖTELESSÉGE azonnal sürgősségi alapon ellátni. Egyébként pálinkát vegyél rá, tartsd rajta, amíg birod, és enyhülni fog a fájdalom egy időre. Nem kell egyszerre sor, egy egész kevés, amit a fájó fogra veszel. Egyébként úgy tudom az Aspyrin-t lehet szedni alkohol mellett is.
2011. aug. 19. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
*sor=sok
2011. aug. 19. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Demalgon jó fogfájásra, nem tudom, hogy receptre kapható-e, valószínűleg igen, de ott a háziorvos. Ne egyél túl hideget/meleget. És szerintem keress fel egy magánorvost, legalább azt a fogadat tömje be, ami fáj.

És hát sajna, sokaknak nagyobb hajlama van erre:S

2011. aug. 19. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 tetris ***** válasza:

Micsoda egy szemét orvos az ilyen! Kötelessége lett volna segíteni rajtad, ha fájdalmaid vannak! Tudakold meg, hogy hol van az ügyeletes fogászati ellátó, ahova tartozol, és menj el oda. Ott is betömik.

De a legeslegjobb az lenne, ha elmennél egy maszek fogorvoshoz, és az betömné neked egyszerre mind a hármat.

Még érzéstelenítőt is adna. Az egészségre soha nem szabad sajnálni a pénzt, kerül amibe kerül. Ha 3 hetet még vársz, lehet, hogy úgy begyulladnak a foggyökerek, hogy a csillagokat fogod látni. Minden nap számít, menj el, és csináltasd meg minél előbb. Maszek doki fogadhat bármikor, akár ünnepnap is, ha éppen ráér.

Ha sokat vársz, a lukas fog belsejében megtelepedő baktériumok és kórokozók nagyon súlyos belgyógyászati gyulladást is okozhatnak.

2011. aug. 19. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Egy fájós foggal és dagadt arccal nem lehet 3 hetet várni, azt gondolom gyökérkezelni kellene azonnal, egy sima, nem fájdalmas lyuk még talán várhatna ennyit.

Nem tudsz vele semmit csinálni, 3 hétig nem élhetsz erős fájdalomcsillapító szereken. Érthetetlen, hogy küldhetett el a doki.

Menj el holnap az ügyeletes fogászatra, hátha ott csinálnak valamit.

2011. aug. 19. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Magándoki,aki fogadott volna 6000ft-ért tömte volna be foganként,tehát összvissz 18000-ért.Nekem most így egyetem előtt nincs pénzem arra,hogy ennyit költsek egy olyan dologra,amit egyébként a tb áll.Pontosabban állna,ha a doki nem csak időpontosokat fogadna.Ki volt írva az ajtóra,hogy rendelés előtt fél órával lehet utoljára rendelésre jelentkezni.Én hülye ebből arra következtettem,hogy akinek időpontja van,az elsőbbséget élvez,nekem ki kell várnom a soromat,és utána megnéznek/ellátnak.Olyan rendelésről,ami csak előjegyzés alapján van,még nem is hallottam,talán ortopédia,endokrinológia,de az olyanok,mint a szemészet,fogászat,nőgyógyászat,stb.,tehát amik rendelőintézetekben vannak,és oda tartozok,nincs több hónapos várakozás,köteles fogadni,ellátni,ha megjelentem rendelési időben,én úgy tudom.Régebben ilyen nem is volt,hogy mert nem volt pl.fogászaton időpontom,és elküldtek.Ha nem fájna,akkor is köteles lenne megnézni és ellátni rendelési időben,főleg,ha "üresjárat" van.Fél órát ültem ott minimum,előttem nem volt senki,utána még egy darabig ott voltam,utánam se jöttek,ez alatt az idő alatt kétszer betudta volna tömni mindegyiket,de mert nem volt időpontom,nem tette.Most erre mit mondjak?Holnap gólyatábor,utána felkészítő napok egyetemen,1-én leszek először otthon,5-től suli,benntlakással,hogy csináltassam meg a fogam 80km-es távból,hiszen majd Győrben(ott leszek egyetemista)nem tudom betömetni,mert nem fogadnak,nem oda tartozok.Leghamarabb őszi szünet,tehát október közepe/vége,addigra meg kitudja mennyit romlik..Lehet,hogy most töméssel megúsznám,addigra meg talán még gyökérkezelni,vagy húzni kell.Ez a magyar egészségügy.
2011. aug. 23. 11:07
 8/8 anonim ***** válasza:

1-2 éve már nálunk sem fogadnak a fogászaton, csak ha sürgős, erős fájdalom van, egyébként itt is időpontot adnak, van, hogy 1 hónap a várakozás. 1 hónap alatt viszont úgy tönkremehet egy fog, hogy már ki kell húzni, vagy hónapokig kezelgetni. Szomorú. :-((((

Egy foggal én is elmentem maszekhoz és a gyökérkezelés és tömés 25ezer Ft volt.

2011. aug. 23. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!