Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Allando fogszabalyzosok,...

Allando fogszabalyzosok, nektek hogy tortent? (bovebben lent)

Figyelt kérdés
Holnaputan teszik fel nekem a rogzitett fogszabalyzot es kivancsi lennek,ha mar a feltetel utan huznak/csavarnak a fogszabin? Ertekelnem ha valaszolnatok...nagyon izgulok es kivancsi vagyok:)
2011. aug. 22. 18:31
 1/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem 5 évig volt fent, de már 6 éve levették, úgyhogy nem olyan frissek az élményeim, de mesélek.

A feltétel nem fáj, a hátsó rágófogakra ilyen fémgyűrűt tesznek, az egy picit kellemetlen, de nem vészes, a breketek felragasztása nem rossz, ha jól emlékszem, nekem akkor már állítottak is rajta (nem nagyon lenne értelme, ha csak úgy felraknák, aztán 1 hét múlva menj vissza állítani), az első pár hónapban hetente mentem vissza, mindig állítottak, vagy kicserélte az ívet stb, az első 2-3 napban eléggé fáj állítás után, nem tudsz harapni, szóval erre készülj fel. Később már 2 hetente és havonta jártam. Utána kaptam éjszakai fogszabályzót, ami szerintem rosszabb volt, mert nem tudtam nyelni, ezért nem nagyon aludtam, bánom már, de nem is hordtam sokáig, ezért az egyik fogam kicsit hátrébb van, mint a többi.

Szívesen válaszolok még, ha van kérdésed.

2011. aug. 22. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Koszonom kedvessegedet:) Igen,volna meg egy kerdesem:amikor kicserelte az iveket,akkor azert is kulon kellett fizetned,vagy benne volt abban az arban amit elozoleg kifizettel a fogszabiert?
2011. aug. 22. 18:45
 3/6 anonim ***** válasza:

Nekem magándoki csinálta, és elég drága volt, részletekben fizettünk, mindig mikor mentem hozzá, vittem egy 5 ezrest vagy egy 10-est, szóval nekem külön nem kellett ilyenekért fizetnem. Az első megbeszélésen megmondta, hogy 350e lesz összesen, és hogy lehet részletekben hozni.

Ez így soknak hangzik, de 5 év alatt lett kifizetve, és elég gáz volt a fogsorom, nagyon össze-vissza volt minden, most meg csak az az egy fogam van kicsit hátrébb, de nem olyan feltűnő.


Egyik ismerősömnek minden egyes állításért meg ívcseréért meg mindenért külön kellett fizetnie, de az a doki nem mondott előtte max összeget, hanem hogy mindig azért kell majd fizetni, amit épp csinált. Pl a lenyomatvételért meg a röntgenért is fizetni kellett, nekem meg ugye ez mind benne volt a 350-ben.

2011. aug. 23. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Koszi:) Nekem is magandoki csinalja es megmondta elore,hogy mennyi lesz a fogszabi,a rontgenek na meg az esettanulmany...tobbet nem mondott.Akkor biztos nem kell majd fizetnem mindent kulon majd kesobb:) Egyebkent en is reszletben fizetem:)
2011. aug. 23. 11:33
 5/6 A kérdező kommentje:
ja..es nekem csak 102000Ft csinalja meg:)
2011. aug. 23. 11:36
 6/6 A kérdező kommentje:
es csak a fenti fogsoromra rakott:P
2011. aug. 28. 09:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!