Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Fogszabályozóhoz kaptam...

Fogszabályozóhoz kaptam nyakpántot, ti kaptatok hozzá? Hordtátok?

Figyelt kérdés
Kegyetlen dolog, de nyilván van célja. Csak 18 évesen a legjobb időszakomat keseríti meg. Érettségi vége, jön a nyár. Kellett nekem fogszabályozás. Lehet, hogy semmi gáz nem lenne ha nem hordanám...
2009. ápr. 17. 19:37
 1/7 anonim ***** válasza:

Nekem van fogszabim, és mindenféle gumizásokat kéne hordanom hozzá, de nem teszem... mondjuk a nyakpántnál jobb...

Amúgy h állnak a fogaid/milyen harapáshibád van? Miért kéne? Biztos van más megoldás... Nekem úgy volt, h vmi brutál kügyü kellett volna, h kitágítsa a fogívem, de meg tudták oldani anélkül is...

2009. ápr. 17. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
nyakpánt?? kérlek küldj róla fotót mert elképzelni se tudom mi ez! pedig nekem volt fogszabim
2009. ápr. 17. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
hát torlódásom volt és az alsó fogsor mélyen ült így ráfeküdt a felső és az alsó első fogaim kb darálták a felső elsőket :D már ha érthető. Húztak két négyest. De már azelőtt is mérföldeket javult csupán az ívtől. Ezen a héten kaptam a húzás mellé gumihúzást (alsó felső) így emelik meg az amúgy már egész jól álló alsó sort, illetve húzzák hátra a szemfogakat. A pánt azért kéne, hogy nehogy véletlenül a hátsó fogak mozduljanak előre. De két hónapot töltöttem el kihúzott foggal gumihúzás nélkül és nem jött előre semmi, szóval szerintem ha határozottan hátrafelé ható erők vannak... Nem vagyok fogorvos tuti nem véletlenül kaptam.
2009. ápr. 17. 19:53
 4/7 A kérdező kommentje:
nem nyak, fejpánt! Olyan mint a rossz amerikai filmekben ! Azzal a külömbséggel, hogy bármikor kézzel leválasztható, és csak éjjel kell hordani. Képzelj el két íves titánium szálat. A nagyobbik ív végén van két csatlakozó, a kisebbik végén meg két tűszerű izé ami belemegy a gyűrűbe. A nagy ív végén a csatlakozóhoz szilikonos (elég korszerű) és kétoldalról rugósan húzó, kényelmes, és szolíd hátsó húzás szolgál, ezzel tartanak ellent az első fog húzásának, de mivel nem ahhoz van csatolva ami mögötte van, hanem másik foghoz az alsó állkapocson, szerintem lehetetlen, hogy előrehúzzon maga mögül akármit is. De tuti nem hülye az orvos, nem véletlenül mondta, hogy napi 8 óra a minimum. Lehet suliban is, de nem érdemes :D
2009. ápr. 17. 19:56
 5/7 A kérdező kommentje:
kihagytam hogy a két ív középen egymáshoz van forrasztva. Nagyon igényes kivitel. És szolíd. De azért mégiscsak egy fejpánt
2009. ápr. 17. 19:57
 6/7 anonim ***** válasza:
a nyakpántot elképzelni se tudom,nekem is volt ami kitágitotta az egész fogsorom igy kijebb tolták az egészet,magamnak kellett csavarhatni.gumikat is kaptam.szerintem ma már a fogszabályzó nem ciki.
2009. ápr. 17. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
én is kaptam tágítót, de ez olyan hogy önmagában feszül. Egy rugalmas titán ív belül a szájpadláson és úgy van feltéve, hogy kétoldalt nyomást fejtsen ki. Kicsit megkeseríti a beszédet meg az evést, de elképzelem, hogy milyen volt a fogam ezelőtt. És milyen lesz utána, rögtön lenyugszok.
2009. ápr. 17. 20:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!