Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Tegnapelőtt gyökérkezelték az...

Tegnapelőtt gyökérkezelték az egyik rágófogamat, és ha ráharapok, illetve magamnak kocogtatom, fáj. Ez normális? Mitől van?

Figyelt kérdés
Most ilyen gyógyszeres tömés van benne, de erősen mállik. a doki amúgy mondta, hogy fájhat még egy darabig, de ez biztos, hogy normális? akinek volt gyökkezelése, érzett ilyet utána? majd jövő héten kell visszamennem, elvileg akkor gyökértömi.
2009. ápr. 18. 09:21
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem éppen nomáis. Én is éreztem ilyet, be is gyulladt. Majd kifúrja a gyógytömést és lyukasan hagyja, hogy kifollyon. Ha jobban fáj, vagy kezd feldagadni az arcod, akkor menj vissza az orvoshoz.
2009. ápr. 18. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Ne gyulladj be! ;-)Valószínűleg további gyökérkezelés szükséges és akkor majd elmúlik a fájdalom. Holnapig fájdalomcsillapító és kitartás.
2009. ápr. 19. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
82%
Szerintem normális, nekem is több napig fájt, végül is a fogadból kitépték az idegszálakat, ez elég fájdalmas dolog, megviseli az ember szervezetét. Ha rosszabbodik, vagy egyáltalán nem javul, irány a doki gyulladáscsökkentőért.
2009. ápr. 21. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Pont ez az! Ha "kitépték" az ideget, akkor nincs minek éreznie.
2009. ápr. 22. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Attól még fájhat a gyökérkezelt fog, méghozzá ugyanúgy, mintha lenne benne ideg. csak épp ilyenkor nem a fog belseje fáj, hanem a gyökeret kívülről borító hártya. olyanok válaszát várnám, akiknek szintén fájt kezelés után (is). na most dokim azt mondta legutóbb mikor visszamentem, hogy ilyenkor kialakulhat egy helyi gyulladás a gyökér körül, és az elmúlik előbb utóbb. csakhogy nyugtalan vagyok, miért nem múlik már végre valahára a fajdalom?:S
2009. ápr. 22. 20:52
 6/6 anonim ***** válasza:
Én szertinem se normális! De velem most pont ugyanez van.Szóval most megyek fogorvoshoz,hogy mi van vele
2010. ápr. 17. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!