Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Betömte a gyökérkezelt fogamat...

Betömte a gyökérkezelt fogamat 1 hete, semmi tünet. Nem kell kihúzni?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy nagyon rossz volt a fog, sokszor kellett tisztítani, minden baja volt. múlthéten kedden tömte be az orvos és azóta semmi fájdalom (előtte se volt semmi, csak amikor tisztította és rá éjjel fájt borzalmasan). szóval be van most tömve és hát azt szeretném kérdezni, hogy van e valami esély, hogy ne kelljen kihúzni? Gondolom rosszabb lenne a helyzet, ha a tömés miatt begyulladna a fog, vagy az arcom, de hát semmi nincs.


Szerintetek? Tudom hogy a fogorvos tudja, csak megnyugvást várok :) Ma megyek vissza és reménykedem hogy nem kell húzni :\


2011. szept. 1. 13:34
 1/8 anonim ***** válasza:
A gyökérkezelést azért csinálják, hogy ne kelljen kihúzni. Ha nem fáj, ha megszünt a gyulladás akkor maradhat. Nekem van 30 éve gyökérkezelt fogam is,semmi baja
2011. szept. 1. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Gondola válasza:
Ha nem fáj,akkor nem hiszem,hogy ki kellene húzni,nyugodj meg:)
2011. szept. 1. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

oké oké, csak a doki azt mondta h ő legszívesebben kihúzná, nekem úgy jött le hogy, lehet hogy nem sikerül a gyökértömés... ez lehetséges?

én azt mondtam hogy nem szeretném kihúzni 24 évesen, ráadásul a 4. fog :\


szóval akkor reménykedhetek hogy "működik" a tömés?

2011. szept. 1. 13:41
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem értem miért akarná kihúzni, az én dokim addíg küzdminden fogért amíg csak lehet.

Ha nemfáj,nincs gyulladás akkor semmi baja.

2011. szept. 1. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

hát nem magándoki... :\


remélem nem lesz gond, azért akarta kihúzni, mert állandóan váladékozott vagy micsoda :\ meg amikor tisztította, ugye azzal a tűvel vagy mivel, akkor nagyon fájt. viszont magától nem fájt egyszer sem.


na mind1, remélem nem halok meg :D

2011. szept. 1. 13:46
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Akkor csak dolgozni nem akart vele :)

A gyökérkezelés lényege, hogy kitisztítson minden szerves anyagot (az ideget,élő szövetet) a fogból. utána a fog csak egy "csontdarab" nem gyullad be újra.

2011. szept. 1. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
köszönöm :)
2011. szept. 1. 13:52
 8/8 anonim ***** válasza:
Amikor gyökérkezelésnél tisztítják, akkor mindenkinek nagyon fáj, főleg ha nem kérsz injekciót, de ha a próbatöméssel nem fáj, akkor nem lesz semmi gond.
2011. szept. 1. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!