Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Van egy gyökérkezelt fogam....

Van egy gyökérkezelt fogam. Alapból nem fáj, de ha erősebben megyomom oldalról, akkor érzem. A többi viszont érzéketlen. Lehet, hogy ki kéne húzatnom?

Figyelt kérdés
merthogy visszamentem fogászatra, és azt mondták, ha nem lesz jobb, akkor húzás. egyelőre abban maradtunk, hogy kéthetente visszajárok, és átgyógyszerezi. ja, merthogy a gyökértömés ki lett szedve. az a rossz, hogy úgy igazából nem fáj, ráharapásra sem, de ha oldalról erősen rányomok, akkor bizony érzem. viszont a bőrgyógyász meg nézett vérsüllyedést, ami normál volt, ezért azt mondta, nem gyulladástól hullik ergo nem fogtól. de neten meg azt találtam, hogy a normál vsüllyedés nem feltétlenül jelenti azt, hogy nincsen gyulladás.
2011. okt. 4. 00:18
 1/10 anonim ***** válasza:
53%

Ha kimozgatod jó hogy érzed.

De birka vagy ha kihúzatod ha ennyit kinlódtál már vele.

Nekem van egy fogam amit már egyszer kiütöttek de visszatudta időben helyezni a doki úgyhogy semmi gondom nem volt vele 3 évig olyan volt mint a gyökérkezelt. most ugyan már nem nem az igazi mert érzem eltört 2hónapja a gyökere. De nem látszik rajta semmi csak lazább és érzem. Én örülnék neki ha addig kibírná legalább míg legalább időm pénzem lesz rá hogy falami full jó teknológiára kicserélhessem. Pl titánpilléresre. De addig bolond lennék kihúzatni. Miért csináljak 1 munkából kettőt? Pedig rendesen szúr mikor nekikoccan valaminek evés vagy beszéd közbe. Én nem értelek téged..

2011. okt. 4. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
jah tényleg nagyon birka vagyok. vagy... talán csak kétségbeesett, mert marékszámra hullik a hajam, és egy vizsgálat sem mutatott semmi eltérőt? különben ezen az egyen kívül egyiket sem érzem, akármit csinálok velük. ez viszont nahuon ritkán magától is szokott fájni, de csak tompán. nem hinném, hogy ez normális.
2011. okt. 4. 00:40
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Nincs annál az orvosnál röntgen? Azon látnia kellene, hogy van-e gyulladás vagy nincs... Nekem eleve azzal kezdte a gyökérkezelést, közben is csinált és a végén is.
2011. okt. 4. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Így, ahogy az előző mondja. Én a helyedben fogorvost váltanék.
2011. okt. 4. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

A gyökértömést rendszeresen ellenőrzi egy sebész! azzal kell csinálni! A fog miatt foltosan kell hullnia, nekem is van egy fogam ami szó szerint gennyel mert el lett cseszve a gyökértömés, eleinte fájt de már nem csak ez van, de nem hull a hajam tőle, ki kéne húzatnom vagy sebésszel kezeltetnem.

Ha férfi vagy akkor lehet a DHT miatt is mint a legtöbb ff-nak, az ellen meg napi fél proscar segít (finasterid).

2011. okt. 4. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Ja és a genny az agyra rá tud menni rosszabbik esetbe és azonnali halált okoz, ezért veszélyes, nekem szerencsére távozik belőle.
2011. okt. 4. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

01.49 vagyok. + Én nagyon rondán gyulladt foggal mentem oda, mert nem vettem észre, hogy lyukas, olyan helyen lyukadt a tömés alá, ahol nem látszott, az előző fogorvos meg vagy nem vette észre, vagy csak nem szólt, nem tudom.

Lényeg a lényeg, röntgenesékhez 4 hónapon keresztül jártam rendszeresen ezzel az egy darab fogammal, mert minden egyes alkalommal megkérdezték, hogy érzek-e még valamit, és elmondtam, hogy igen, még mindig kicsit érzékeny, akkor komolyan vette és tisztította tovább nem úgy volt vele, hogy általában 2-3 kezelésnek már elégnek kell lenni tömjünk rá! Mikor már azt mondtam, hogy mostmár úgy érzem, hogy oké, akkor csinált még egy röntgent is és azon ő is látta, hogy igen, gyönyörű szép lett, tömhetjük, de még akkor is csak a gyökereket tömte be, nem csinálta meg teljesen és meghagyta, ha bármi van, akkor azonnal telefonáljak. Menj el máshova!

2011. okt. 4. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Miért menjek szerinted máshová?:) Végül is a fogorvosom jelenleg ugyanezt csinálja velem is: tisztítja. Ő is amellett kardoskodott, hogy ne húzzuk ki. Nem áll módomban más orvost keresni, mert nincs pénzem, és különben is ez a doki eddig messze a legnormálisabb fogorvos, akivel dolgom volt. Ez van. Csak ez a hülye hajhullás...:S
2011. okt. 4. 18:03
 9/10 anonim ***** válasza:

Azért, mert 1) otthon kell találgatnod, hogy vajon mi van vele, ahelyett, hogy csinálna egy röntgent és akkor látszana

2) annyira nem bízol meg benne, hogy ha nem vagy biztos valamiben, akkor inkább laikusokat faggatsz egy weboldalon, mint megkérdeznéd tőle, hogy most akkor mi van

2011. okt. 5. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

xD

micsoda érvek:)

1) csinált röntgent. nem is egyet. egy panorámaröntgent, meg 3-at erről (összesen).

2) Holnap megyek, és őt is megkérdezem. Amúgy miért ne tehetném fel a kérdésemet ezen az oldalon? Nem azért kérdeztem, hogy ti diagnosztizáljátok a helyzetet. Csak gondoltam, hátha idekeveredik egy fogorvos (mert van ilyen), vagy volt már valakinek hasonló problémája. Azért nem kell kioktatni...

2011. okt. 5. 18:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!