Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Foghúzás menete? (kérdésed...

Foghúzás menete? (kérdésed túl rövid)

Figyelt kérdés

Hogy történik? Elérzéstelenítenek és rögtön ki húzza vagy még előtte csinál valamit az orvos?

Fontos lenne , mert nagyon félek!

13/l


2011. szept. 10. 17:26
 1/6 anonim válasza:
100%
injekció vagy spray utána fogó és ilyen feszegető valami(jobban nem tudom körülírni)
2011. szept. 10. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem rögtön,1fél óra.És nem fáj.



nekem.

2011. szept. 10. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
81%
Csak annyi,h bármennyire is rossz érzés az injekció, ne húzd el a fejed, mert akkor rossz helyre adja be és nem hat. Inkább az injekció fájjon. Utána már nem érzel mást csak nyomást, húzást, de nincs fájdalom.
2011. szept. 10. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
100%
Érzéstelenítenek majd fogóval kihúzzák.Nyugi nem kell félni, én szinte minden mozgó fogamat kihúztam és egyszer sem fájt.
2011. szept. 10. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Nekem először fújtak érzéstelenítő spray-t, aminek köszönhetően nem fájt az injekció, adtak szurit, elérzéstelenített, aztán kiszedte.

Nem fájt, egyáltalán, pedig én rettegek a tűtől!

2011. szept. 10. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom maradó vagy tejfogat húznak-e neked, de mind a kettő ugyanolyan, esetleg a maradó kicsit több idő míg beforr, talán kicsit több ideig vérzik.


Elmész, beülsz a székbe, megnézik, melyik fogról is van szó. Nálunk beszokta fújni/kenni egy kis érzéstelenítő folyadékkal a fog körül, ami kicsit rossz ízű, de hasznos, mert ad egy kis hűsítő-zsibbadós érzést, és nem fog annyira fájni az injekció. A tű olyan vékony, hogy egy minimális kis szúrós érzés, ki lehet bírni krém nélkül is. Ezután általában öblítés, majd ki a váróba. Nálunk behívnak egy másik embert, hogy legyen idő teljesen elzsibbadni. Utána ismét székbe, becsukod a szemed, és hagyd, hogy az orvos nyugodtan dolgozzon. Ne kezdj el kapálózni, mert akkor megnehezíted a munkáját, és több időbe telhet, ami egyébként max 5 perc, de a tejfog 1 perc alatt is kint lehet. 5 perc is szerintem a legproblémásabb foggal van... Legalább is nekem könnyen ment. Egy kis feszegető érzés lesz, lehet hogy hallani fogod, de ezt az ember legtöbbször csak beképzeli magának a félelemtől. Ezután megtömik a szádat gézlappal, amit 10-20 percig harapj erősen, hogy elálljon a vérzés. Ha maradó, lehet számítani rá, hogy fáj majd egy kicsit, ha kimegy a zsibbasztó, de ki lehet bírni, ha nagyon kellemetlen, beszéld meg az orvossal vagy a szüleiddel, hogy egy enyhe kis fájdalomcsillapítót bevehetsz-e. A foghúzásnál én mindig becsukom a szemem, mert a látvány ijesztő lehet, és csak magad rémiszted, a látszat ám sokkal rosszabb, mint valójában a szituáció. A lényeg, hogy ne pánikolj, ha teheted legyen melletted egy családtagot, barátod, nálam sokat segít, de ha nincs rá lehetőség sem kell mitől félni. Az ügyesebb fogorvosok ki tudják húzni a problémás fogakat is! :D Amúgy ha netalán még is fájna (ami elég valószínűtlen, mert ha rendesen elzsibbad nem érzed, esetleg ha gennyes, gyulladt a fog) beszélj meg egy kézjelet vagy hangjelet az orvossal, ez egy jelzés, hogy álljon meg. Nem jó megoldás azonban folyton megállítani a munkában csak azért mert félsz, hisz így sokkal több időbe telik. A fejedet semmi kép ne kapkodd, és a kezét se ütögesd, mert akkor előfordulhatnak kisebb balesetek, pl. tömésnél jó fogba fúr bele, ezt pedig te sem akarhatod. Próbálj hátradőlni, és bár nem kellemes, gondolj arra, sokkal rosszabb dolgokkal is fogsz találkozni az életben, ami ezerszer kellemetlenebb lesz, és hosszabb. ;)

2012. máj. 21. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!