Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Bölcsességfog eltávolító...

Bölcsességfog eltávolító műtét előtt lehet bevenni nyugtatót?

Figyelt kérdés

Holnap reggel megyek a műtétre. De mivel már volt egy ilyenem, és nem túl kellemes élményem van róla, olyan szinten ideges vagyok, hogy már két napja nem bírok aludni.

Szerintetek vehetek be reggel nyugtatót (nagyon enyhe), hogy ne roncs idegállapotban menjek a dokihoz?

Befolyásolja esetleg a gyógyszer a Lidokain hatását?


Köszönöm szépen a válaszokat és a segítséget!


2009. ápr. 22. 20:19
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%

Lehet, nekem magánrendelőben vettek ki két alsót, és előtte adtak egy fél nyugatót + 1 erős fájdalomcsillapítót még miközben vártam, hogy behívjanak.

Egyébként azt hiszem nem lidokainnal hanem valami erősebbel szúrják a bölcsességfognál.

2009. ápr. 22. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:
Köszi a választ, én is magánrendelésre megyek, de nagyon félek...
2009. ápr. 22. 20:27
 3/22 anonim ***** válasza:
100%
szerintem hagyd a nyugtatót. nekem a 2 felsőt szedték ki és túléltem. inkább szedd össze a bátorságod és hajrá ;)
2009. ápr. 22. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
100%
Ne félj, magádokinál jó kezekben leszel. úgy el fogja érzésteleníteni a fogad, hogy nem érzel semmit. anyukámnak vésték annak idején a bölcsességfogát, és azt mondta, hogy fájdalmat nem érzett, csak feszegetést. egy enyhe nyugtatót bevehetsz, nincs hatása a lidocainra, de ha amúgy is stresszeled magad, semmit nem fog érni.
2009. ápr. 22. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:

Nem tudom mitévő legyek... Venni vagy nem venni? :D inkább 20* nőgyógyász, mint egyszer fogorvos. :D

Hú a felső fogaim még hátravannak... attól még jobban fogok félni, mint az alsóktól. :-(


Köszi a bíztatást, Aranyos vagy!!!

2009. ápr. 22. 20:37
 6/22 A kérdező kommentje:

Nekem is vésni fogják, állítólag előbb majd kettétöri a fogat (mert nagyon közel van az idegszál), és utána vési ki.

Megpróbálom, hogy nem veszek be, remélem sikerül!

Köszi a választ!

2009. ápr. 22. 20:39
 7/22 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is többször volt már ilyen. Olyan is volt, hogy háromba vágták, és az ínyemet is felvágták, hogy ki tudják szedni, mert annyira kesze-kusza gyökere volt. De nekem egyáltalán nem fájt, pedig nem magánorvosnál voltam, hanem símán azt SZTK-s fogorvosnál, aki mondjuk mellesleg szájsebész is.

Szerintem nyugtatót ne vegyél be, bár nem értek hozzá, de mégiscsak gyógyszer.

2009. ápr. 22. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
100%
Ha magánorvos, akkor esetleg megkérdezheted, hogy nem-e lehetőség van arra, hogy gázosítással műtsön meg, mert akkor valóban nem fogsz érezni semmit sem. Nekem is így csinálták, és csak arra emlékszem,hogy az asszisztensnő ébreszget.
2009. ápr. 22. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
100%
Figyelj, teljesen fölöslegesen kínzod magad az idegeskedéssel. el fogják alaposan érzésteleníteni, úgyhogy SEMMILYEN fájdalmad nem lesz műtét közben. tök mindegy, hogy vésik, fúrják, kalapálják-e. ha túlvagy a műtéten, és már kiment a szuri hatása, na akkor fog baromira fájni a fog helye.
2009. ápr. 22. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:

Mondtam neki, hogy esetleg csinálhatná altatásban, de azt mondta nem... :-( Utolsó válaszoló, irigyellek, hogy Neked így csinálták meg!!!!!


Utolsó előtti válaszoló: hát valami ilyesminek nézek én is elébe... Neked nagyon fájt utána?


Köszi Mindenkinek a válaszokat és a bíztatást, és nagy Pussz érte!

2009. ápr. 22. 20:59
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!