Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Túlharapást lehet fogszabályzó...

Túlharapást lehet fogszabályzóval korrigálni? (overbite)

Figyelt kérdés

[link]


Ilyesmi a fogam, talán ennyire nem áll előre, és nem ennyire csorbák a fogaim. Hány éves korig lehet korrigálni, hogyan, mennyi idő mire helyreállnak a fogaim?


2011. okt. 2. 21:47
 1/5 anonim ***** válasza:

30 év alatt simán korrigálható természetesen fogszabályzóval.

Altalában igy mûködik: http://www.youtube.com/watch?v=3RyBC5GSIQM

2011. okt. 2. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
És körülbelül mennyi időbe telik mire helyreáll? Jó tudom ez függ attól hogy milyen mértékű a túlharapás, de úgy nagyjából hány hónap? Vagy év?
2011. okt. 2. 23:13
 3/5 A kérdező kommentje:
Ja és nagyon köszönöm a válaszod! De jöhetnek még!
2011. okt. 2. 23:14
 4/5 anonim ***** válasza:

Ez engem is érdekelne.

Vannak valami mélyharapás elleni esti sínek is. Az teljesen másra való akkor?


És ha fogszabályzó kell, az mennyivel lesz több, hogy az állkapcsokat is tolja összébb?

2011. okt. 7. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Sziaa

Szvl nekem is “overbite-om” van es fogszabim is

Szoval van nagyon sok módszer rá ha fölül nagyon zsúfoltak a fogaid és úgy ítélik meg, akkor kihúzzák fölülről a nyégyeseidet, és úgy szépen hátra igazítják a többi fogad

Ebben az esetben az alsó álkapcsodhoz vagy figsoroshoz igazitják a felsőt

Aztán van az az ugy nevezett kis “gumik” amik eletrő nagyok vagy szorosak es azt hordva huzzák hátra a felső fogsorod, ez ugye az a módszer amit az egyik válaszoló elküldött

És phuuu van az a módszer ami nekem is van, amikor az álkapcsodat mozgatják, egy ugy nevezett herbst készülékkel, ha rákeresel szerintem találsz képeket

Na ez az alsó álkapcsod a megfelelő pozítcióba helyezi és ugy ez átépíti a porcot ezért azt mondják, hogy korubelul 15 eves korig lehet ezt, utána álkapocs műtét de hallottam olyat, hogy 21 éves is kapott herbstet

Es mivel át kell épülni a porcnak, olyan 6-8 honap de fogorvosom mondta higy volt egy páciens akinek 3 honap után levették

Omm hat az en benyomasom: mostmar 3 hete van meg nekem, és az első hét kegyetlen volt, mivel nekem olyan tipúsom van aminek ez a kar nem egymásba csúszik, hanem hátra csúszik, ott nagyon felsértette a szám oldalát, mostmár megszoktam és nem fáj, már csak azt várom nagyoon hogy eredménye legyeen

Amugy

14 L

2021. márc. 18. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!