Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Bal felső bölcsességfog...

Bal felső bölcsességfog kihúzása? Fájni fog?

Figyelt kérdés

Hát igen. Holnapra kaptam beutalást az NKVD-hez:P hogy megszabadítsanak a bal felső 8-as bölcsességfogamtól. Azt mondták, hogy annyi lidokaint fogok kapni mint egy ló, de érezni így is fogom a húzást. (amúgy maga a fog nem fáj.) Kérdés: milyen mértékű fájdalomra számíthatok? Tapasztalat, hasonló esetek?:)

Előre is köszi!


2011. okt. 5. 14:13
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
43%
Nekem kb. 1 éve húzták ki pontosan a bal felső bölcsességfogamat. Kaptam előtte egy lórúgás lidokaint, majd fogóval egyszerűen kihúzták (pedig el volt romolva és az orvos is mondta, hogy beletörhet). Nyugi! Én semmit nem éreztem (csak egy kis feszítést/reccsenést).
2011. okt. 5. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, és a biztatást/nyugtatást! :) Most,hogy egyre közelebb van az időpont, kezdek parázni...:S:S

Igen, annyi tuti, hogy nem fáj,és ha jól értettem, nem is nőtt ferdén vagy ilyesmi. Egy lyuk van rajta, azért is kell kihúzni. Remélem a doki nem egy kampót akaszt bele, és köti azt egy Trabi végéhez, hogy úgy rántsa kiXD

2011. okt. 5. 20:00
 13/18 A kérdező kommentje:
Na,megvolt a művelet...és tényleg nem fájt! Egyedül a kalapálást éreztem, de azt simán ki lehet bírni. Most ugyan Twilight-ban adom elő magam, mert tele van vérrel az arcom, de hálisten a fájdalomfaktor teljesen nulla volt. Köszönöm a jó tanácsokat, és a biztatást, sokat segítettetek!:)
2011. okt. 6. 11:00
 14/18 anonim ***** válasza:
42%
Naugye. :) Akkor csak gyógyulgass! :) És ne birizgáld a nyelveddel a fog helyét, akkor előbb gyógyul... :)
2011. okt. 6. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:

Igyekszem visszafogni magam :P Nemrég múlt el a lidokain hatása, és külön jó, hogy nem fáj a seb... sőt, a vérzés is elállt :)


Mégegyszer köszi mindenkinek!:)

2011. okt. 6. 16:04
 16/18 A kérdező kommentje:
Még annyit, ha esetleg valaki idenéz: kb. mennyi idő,amíg elmúlik a fájdalom? Azaz mikortól élhetek újra ,,teljes életet" ? :P (Normálisan evés, stb.)
2011. okt. 6. 19:10
 17/18 kicsikacsa04 válasza:
Nekem ma reggel húzták ki a bal felső bölcsességfogamat nem volt kellemes de így hogy kint van nincs több szenvedés 1hétig húztam... 3tabletát ettem eddig elviselhető 1-10skálán 5erősségű volt a fájdalom incio kellemetlen volt
2013. szept. 6. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
9-es nekem a jobb alsót huzták ki, előtte többször is be volt gyulladva, nem lehetett a gyulladást sajna meg szüntetni, de mikor kihuzta a szájsebész nekem nem fájt, 5 perc alatt kész volt, azt mondta a csaj a röntgen rosszabb képet mutatott mind a valóság. Na akkor? Miről is van szó? Bár ez egyénfüggő mert lehet nekem nem fájt az a gyulladt bölcsességfog de másnak biztos fájna. Ugy hogy nekem is gyulladt volt mégse fájt mikor kihuzták, csak a feszegetést éreztem de fájdalmat a huzásnál nem.
2017. jún. 20. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!