Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Nagyon kiszáradtak az ajkaim...

Nagyon kiszáradtak az ajkaim már ki is repedtek, mit tegyek? Van valakinek valami jó praktikája?

Figyelt kérdés
2011. okt. 21. 16:49
 1/6 anonim ***** válasza:

Nekem van! :)


Este fogmosás után, mielőtt lefekszel aludni, jó vastagon kend be a hagyományos, kis kék Niveával. Reggelre olyan lesz a szád mintha kicserélték volna. :)


[link]

2011. okt. 21. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Christian93 ***** válasza:

Egyetértek az előttem szólóval :)

Én vastagabb réteg Labelloval szoktam kezelni.

2011. okt. 21. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Fogmosás előtt, este és lefekvés előtt nagyon jót tud tenni a mézes pakolás, konkrétan a méz rákenése az ajakra. Próbáld megállni, hogy ne nyalogasd le.


Nappalra szerezz be hidratáló ajakbalzsamot - bármelyik drogériában kapható, nem írok márkát -, és azzal kenegesd rendszeresen a szádat. Akár férfi vagy, akár nő, ne szégyelld! Max. ha férfi vagy, ne mások előtt kenegesd a szád. Ha lehet még kapni a gyógyszertárban ottthon, akkor a hagyományos szőlőzsír is nagyon jó.

2011. okt. 21. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ha nincs itthon ajakírem, akkor én vajjal szoktam bekenni. Ha használnánk zsírt is főzéshez, akkor azzal kenném. Kézkrémet, testápolót én nem szivesen kenek a számra. Véletlen megnyalnám, vagy ivásnál kerülne a számba, nem szivesen nyelném le.
2011. okt. 21. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
17.06: Azt én sem szívesen kennék, ezért írtam hidratáló ajakbalzsamként. A mézes pakolás itt azt jelenti, hogy a mézet rápakolja a szájára. :)
2011. okt. 21. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Direkt azért írtam, hogy este alvás előtt kenje be, feltehetően alvás közben nem iszik, nem nyalogatja a száját... :) Amúgyse lesz semmi bajod tőle, én évek óta csak ezt használom mert se a Labello, se a méz nem vált be nálam. Sőt a mézről tök jó dolgokat olvastam meg hallotam, és amikor lemostam még szárazabb volt a szám mint valaha.
2011. okt. 21. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!