Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Fogszabályozásnál, hogyha...

Fogszabályozásnál, hogyha állandó fogszabályzót raknak fel akkor nintavétel előtt huzzák ki a fogadat (ha kihuzzák) vagy utána?

Figyelt kérdés
2009. máj. 6. 20:44
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

A brekettekhez az ívet nem gumival/kis fémszállal rögzítik, hanem magán a breketten van egy kis zár.

Itt egy kép:

[link]

Bal oldaon sima fém fogszabi van, ahol az ív gumival van rögzítve, jobb oldalon pedig esztétikus Damon brekettek.

2009. máj. 8. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:
Háát szerintem sokkal jobb ez a damon...és köszy a válaszokat!
2009. máj. 9. 17:23
 13/14 anonim ***** válasza:

Nincs mit! :)

Még annyit elfelejtettem, hogy a damonnál _általában_ nem kell fogívtágító+egyéb kütyük és a hátsó fogaidon sem gyűrűk vannak, hanem csak egy-egy tubus.

2009. máj. 9. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Én nem bántam meg hogy ki kellett húzni hozzá két fogam. A barátaim ott voltak mellettem és fogták a kezemet (amúgy abszolút nem volt kellemetlen szerintem) :) Sajna nem vagyunk olyan anyagi körülmények között, hogy megengedhessük magunknak a támogatás nélküli szabályzókat, de így sem érzem úgy hogy lemaradtam volna valamiről. :)

A felső fogsoromból két fogamat húzták, azt mondták az alsóból megpróbáljuk az összeset megtartani. A felsővel azóta sincs semmi problémám, elég hetente egyszer a számba rakni az éjszakai sínt, az alsók viszont próbálnak visszamászni még úgy is, hogy valami sínt ragasztottak belülre, ami elvileg megtartja őket sorban. Így aztán másfél évvel állandó fogszabályzó után is vissza akarnának még kerülni a helyükre, ami cseppet sem tesz jót a lelki békémnek :D Azt mondta a fogorvos ne aggódjak, csak használjam szorgosan az éjszakait :D

2009. máj. 22. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!