Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Ti hagyjátok azt hogy a...

Ti hagyjátok azt hogy a fogorvos érzéstelenítő nélkül tömje be a fogatokat?

Figyelt kérdés
Nekem érzéstelenítő nélkül tömte be, és még így is eléggé rossz érzés volt hogy már előtte kiszedte belőle az idegeket? Rossz a fogorvosom szerintetek azért, mert nem adott érzéstelenítőt?
2011. nov. 4. 11:17
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Sima fogtömésre nekem nem szokott adni, és úgy különösebben nem is zavar, nem fáj az annyira. Ha gyökér kezel, akkor természetes ad, mert az már durva lenne, ha érezném, hogy "tépkedi" az idegeimet.
2011. nov. 4. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Nekem a fogorvosom mindig megkérdezi, hogy kérek-e, vagy sem, általában kérek, csak akkor nem, ha keveset kell fúrni, illetve ha az aktuális fog már ki van idegelve.

2011. nov. 4. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
74%

Nekem csak a tetejével volt egy kis gond (egy másik fogorvos cseszte el) és én nem kértem, de mondta, hogyha mégis kérnék, akkor emeljem fel a bal kezemet, de nem volt igazából nagy cucc.

Viszont, amikor nem csak a tetejével volt gond, akkor adott.

Szerintem rossz a fogorvosod, hogy meg se kérdezte.

15/l

2011. nov. 4. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ezt így nem lehet kijelenteni, hogy akkor most ezért rossz a fogorvosod. Tény, hogy meg szokták kérdezni, hogy kérsz-e vagy sem,de most attól, hogy a te dokid nem kérdezte meg, még nem feltétlenül rossz. A modorával, a munkájával amúgy meg vagy elégedve? Mert ha igen, akkor most kár ezen dillemáznod. Ha a modorával nem, de a munkájával igen, még akkor is _lehet_ jó orvos, csak mondjuk mellé egy bunkó f....j.
2011. nov. 4. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem aki gyökérkezelésre nem ad injekciót, az egy igazi állat. Nem is értem, hogy lehet ezt kibírni érzéstelenítés nélkül, a fogak extrán el vannak látva idegekkel, kb mintha a karodat vágnák le csak úgy. Normális fogorvos komolyabb tömésekhez szó nélkül ad injekciót, a kisebbeknél pedig megkérdezi, hogy kérsz-e. Na pont ezért nem járok sztk-ba, inkább kispórolom azt a pár ezer ft-ot magánra, azok nem mernek ilyet leművelni...
2011. nov. 4. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Nekem adott tömésre igaz én eleve be vagyok sz*rva a fogorvosnál, az oroszlán barlangjába is bátrabban mennék mint egy fogorvosi rendelőbe. Adott mindig gazdagon, húzásnál és tömésnél is és így nem éreztem semmit, még azt is mondta, hogy teljesen nyugodtan be is csaphatok pár bátorító felest mielőtt idejövök, meg is fogadtam a tanácsát.
2011. nov. 8. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
70%

5. válaszoló:

Nem gyökérkezelt az orvos, hanem tömött. A gyökérkezelés már megvolt...

Azért nem mindegy.

2011. nov. 8. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Nekem gyökérkezeléskor adott, de mikor a következő alkalommal ugyanennek a fognak a tömését fejezte be, akkor nem. Semmi baj nem volt, nem éreztem semmit egyik alkalommal sem (csak előtte persze, amíg el nem mentem, hogy fáj a fogam rohadtul).
2011. dec. 1. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
nekem mindig megkérdezte hogy adjon e, néha mondta hogy nem kell sokat fúrni akkor nem kértem, meg nem éreztem semmit, De amin sokat kellett fúrni ott mindig kaptam érzéstelenítőt. Mondjuk nekem nagyon rosszak a fogaim, sajnos a töméseket se nagyon bírják, mindig kiestek nem is egyszer az amalgán is meg a fehér is. Így már elég sok fogam hiányzik, de a doki se tudja miért estek ki nem használ rájuk semmi se. Ez van, nemsoká lehet a műfogon gondolkozni:)
2012. ápr. 22. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
60%

Engem érzéstelenítő nélkül gyökérkezelt, és anyumat is, és anyum mondta, hogy jobban fáj mint a szülés... Mivel én még nem szültem-18 vagyok- erről nem tudok nyilatkozni mi fáj jobban, de a gyökérkezelésnél nagyobb fájdalmat még nem éreztem :)

És magánorvos volt egyébként, aki egy sima fogtöméshez is ad fájdalomcsillapítót, de azt mondta, hogy nem akarja a tűjét mélyebbre nyomni gyökérkezeléskor, mint amennyire az ideg van, és mivel érzéstelenítő nélkül felordítok, így meg tudom neki mondani, hogy mikor van a tűje jó helyen. Kegyetlen egy nőszemély :)

2012. jún. 23. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!