Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Kellemetlen szájszag (Cukorbet...

Kellemetlen szájszag (Cukorbetegség)?

Figyelt kérdés

24 éves vagyok fiú. 16 éve vagyok cukros.Rossz fogam nincs,voltam fül orr gégészeten de semmi gond.Cukrom rendben van.Akkor mi okozhatja? Nem aceton szagú.

Sokszor kivan száradva a szám.Valami megoldás?


2011. nov. 5. 18:49
 1/5 anonim ***** válasza:
És nem szokott feljönni a savad, gyomorégésed lenni? Mert ha redben a cukrod akkor az egyik leggyakoribb ok a fogproblémák mellett a reflux.
2011. nov. 5. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Néha feljön meg néha gyomorégésem is van.
2011. nov. 5. 19:06
 3/5 anonim ***** válasza:
Reflux-szal gasztroenterológus foglalkozik, lehet akkor érdemes lenne felkeresni egyet. Jobbulást.
2011. nov. 5. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Vagy reflux vagy attól, hogy ki van száradva a szád. Mert ha több órán át száraz, akkor szinte kivétel nélkül mindenkinek kellemetlen szagú lesz, mert nincs nyál, nincs ami "öblítse" a bacikat.

Próbáld meg, hogy nem hagyod kiszáradni a szád. Igyál gyakrabban, kapj be valamit. Ha elmúlik, akkor tényleg csak ez volt a gond. Ha nem múlik el, vagy nemcsak olyankor kellemetlen szagú a szád, amikor ki van száradva, akkor valószínűleg reflux.

2011. nov. 5. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Biztosan kellemetlen? Bocs, de ezt azért kérdezem, mert átestem kismillió vizsgálaton, végül nem találtak semmit, s a doki azt mondta végszóként: csak beképzelem a problémát... (ami persze nem igaz)

Egyébként a háziorvosod el tud küldeni gyomortükrözésre, ott megállapítják, nincs-e refluxod, az okozhat még kellemetlen leheletet (illetve arcüreggyulladás is, de gondolom a fül-orr-gégészetről átküldtek arcüreg röntgenre). Sok sikert kívánok Neked a megoldás megtalálásához!

2011. nov. 6. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!