Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » A gyomorsavtól fájhat a...

A gyomorsavtól fájhat a szegcsontnál? Attól van a szájszag, a lepedék a nyelven, meg a rossz szájíz? Aftának lehet köze hozzá?

Figyelt kérdés
2011. nov. 4. 21:10
 1/10 anonim ***** válasza:
Refluxtól a szegycsont mögött fáj. A többinek is köze lehet hozzá. Az aftának nem tudom.
2011. nov. 4. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
refluxnal nekem mellkas tajékon fájt,azt hittem a szivem.de kiderült h nem az.lehet neked is refluxod van nem?nekem is lepedékes volt a nyelvem,aftad is lehet töle.
2011. nov. 4. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

mennyien küzdünk ezzel a problémával!

(bocs, ez nem válasz volt, csak megállapítottam, mert én is hasonló témájú kérdést írtam ma ki)

2011. nov. 4. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Nem tudom mi ez,de be vagyok tojva!Tulajdonképp nem is tudom mi az a reflux.Hogy fáj a mellkasotoknál???Le tudjátok nagyjából írni?
2011. nov. 4. 21:24
 5/10 A kérdező kommentje:
Mozgásra fáj nektek?
2011. nov. 4. 21:26
 6/10 anonim ***** válasza:

A reflux nagyjából azt jelenti, hogy a nyelőcsövet a gyomorral összekötő záróizom nem "záródik" rendesen, és ezáltal a gyomrodban termelődő gyomorsavból (ami ez esetben több szokott lenni mint kellene)valamennyi folyamatosan visszafolyik a nyelőcsőbe, és ott egy idő után fölmarja a nyálkahártyát (tehát gyulladást okoz). Mindez kisugározhat a szegycsontba is, járhat sav-felbüfögéssel, esetleg hányingerrel, hányással, étvágytalansággal, puffadással.

A szájszag, a nyelv-lepedék, rossz szájíz nem kifejezetten jellemző tünete ennek, de lehetséges, és minden valószínűség szerint valamilyen emésztőszervi problémára utal. Ha aphta is van a szádban, mindenképpen menj el orvoshoz!

2011. nov. 4. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
De nekem a gyomrom csak ritkán fáj!
2011. nov. 4. 21:46
 8/10 anonim ***** válasza:
A gyomorsavtol nem kellenne legyen lepedekes a nyelved,inkabb a gombatol,ha feher szinü a lepedek.Elmesz a dokihoz,kapsz egy tubus gyogyszert,amit kiskanalankent kell megenni,es gyorsan elmulik.
2011. nov. 5. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Ha aftád van, akkor a gluténérzékenységen is gondolkozz el...
2011. nov. 5. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nem hinnem hogy aftaja lenne,az piros,egetö,fajdalmas foltok a szajban,es nem hallottam hogy annyira szajszag lenne töle.
2011. nov. 5. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!