Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Tegnap tömték a jobb hátsó...

Tegnap tömték a jobb hátsó fogamat, fehér esztétikus töméssel és még ma is fájdogál kicsit. Szerintetek?

Figyelt kérdés
Fájdalomcsillapítót nem kellett bevennem. Ez természetes, hogy kezelés után körülbelül egy nap múlva is fáj a fogam? Nem állandóan hanem néha-néha pár percre elkezd fájni. Illetve hidegre érzékeny még. Szerintetek?
2011. nov. 15. 23:00
 1/9 anonim ***** válasza:
1 hétig normális, ha utána is fáj, akkor menj vissza.
2011. nov. 15. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nekem fájni nem fájt, de sokáig érzékeny volt, mert tömés csere volt és nagyon megbolygatta (több hétig). Ha nem kicsi tömés, akkor az érzékenységre készült fel!
2011. nov. 15. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Nekem is pont ez volt az egyik fogammal, még évekkel ezelőtt cseréltek ki benne egy jó nagy és mély amalgámtömést fehér tömésre és nekem is nagyon belenyilallt ha ráharaptam 1-2 napig, aztán elmúlt és évekig nem is volt vele semmi baj. Aztán pár hete csak úgy a semmiből megfájdult hirtelen és nekem gyökérkezelni kellett. Azt mondta az orvos, hogy túl mély volt a tömés már eleve és csak idő kérdése volt, hogy mikor gyullad be... ezekkel mindig ez van, egyik másik fogamat is ezért kellett gy.kezelni. Kis töméseim is vannak, azok nem voltak egyáltalán érzékenyek tömés után kicsit sem.
2011. nov. 15. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Jaj ne, már gondolkoztam azon hogy az amalgámot ki kellene cseréltetnem, de így nem merem...

Akkora lyuk van az egyik rágófogamon, hogy tiszta fekete az amalgámtól. A külső oldala is be van foltozva, meg a teteje is. Ha azt megpiszkálják, kb elfogy a fogam....


A kérdésre válaszolva. Nekem soha sem fájt a tömés után ennyi idővel, sőt mikor elmúlik az érzéstelenítő akkor sem érzem. Mondjuk inkább az injekció helye szokott fájdogálni, de nem a fogam. Várj még pár napot, és ha továbbra is fáj, akkor menj vissza.

2011. nov. 15. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Előbb mostam fogat hidegre nem érzékeny. Öblögettem hideg vízre, de nem volt semmi gond illetve most nem is fáj. Egész nap nem fáj mondjuk hanem naponta 2-3x pár percre elkezd fájni, de aztán az is lehet, hogy másik fogam fáj, mert a tegnapi mellett meg kell még csinálni kettőt. Egyiket mellette másik pedig felül.
2011. nov. 15. 23:34
 6/9 anonim ***** válasza:
Amúgy higgyétek el, nem kell szarni a gyök.kezeléstől, mindenki rémhíreket terjeszt róla, de baromság! Ha jó doki csinálja és ügyesen érzéstelenít, semmit nem lehet belőle érezni! Komolyan mondom, inkább csak unalmas és macerás, mert sokáig tart, amíg alakítgatja a gyökeret a töméshez. És ezt egy olyan mondja nektek, aki korábban szó szerint majdnem elájult a rettegéstől a fogdokker várójában! Velem már bármit csinálhat fogorvos, nem parázok és ez nálam nagy szó! Ha fokozódik a fájdalom vagy nem múlik, menj szépen vissza. Ha pesti vagy és nagyon félsz, tudok jó dokit, engem is Ő kezel, egy Isten:)
2011. nov. 17. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Ha a fájdalom nem múlik és esetleg lázas leszel azonnal menj vissza. Nekem gyökérkezelte az egyik fogam és úgy tömte....persze végig repedt íny alatt is az egész fog és ki kellett húztani. Belázasodtam , nagyon fájt. A párom majdnem kitépte a fejét az orvosnak. 22N
2011. nov. 17. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Utolsó,az nem az orvos hibája, hogy szarul reagált a fogad a gyökérkezelésre. Benne van a pakliban, hogy nem sikerül, ezt nem garantálják. Talán a párodnak is előbb kellett volna ezt végiggondolnia, mielőtt hőbörögni kezdett volna az orvossal. Én biztos ronggyá égtem volna a helyedben a pasim miatt:S
2011. nov. 17. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
nekem kb 1 hónapig sajdogált tömés után, de aztán minden rendben volt.
2011. nov. 20. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!