Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mit lehet tenni? OEP-szerződöt...

Mit lehet tenni? OEP-szerződött fogorvosok nem mondanak árat a kezelésért, nem egy fogról van szó.

Figyelt kérdés

Nem halasztható tovább fogaim rendbetétele.


Hiába lenne kötelességük a kerületem fogorvosainak árkalkulációt mondani, ők még röntgen alapján, hozzávetőleges árat sem hajlandók közölni. Így felelőtlenség nekikezdeni.

Mintha összebeszéltek volna. Nekem nem szokásom a bejelentősdi, nem tudom mit tegyek.


Magánorvos esetében 1 milliónál kezdődik a történetem.

Nem fogok kölcsönt felvenni.

Ördögi kör. 61 éves vagyok, valami hozzájárulás van még a fogászatban az OEP részéről, elolvastam a 2011. januárban frissitett idevonatkozó jogszabályt.


Várom jó indulattal írt tanácsokat.


2011. nov. 16. 10:27
 1/4 anonim ***** válasza:

Csak azt tudom javasolni, hogy menj(en) olyan fogorvoshoz, aki tud és hajlandó adni árajánlatot, ugyanis ez kötelessége is. Minden üzleti jellegű tranzakciónál joga van mindenkinek a teljes körű tájékoztatásra, így a fogorvosi kezeléseknél is. Olyan lehet, hogy vannak dolgok, amiket előre nem tudhat, csak ha megfúrja a fogat vagy leveszi a hidat, de egy "-tól -ig" határat itt is lehet mondani. Mármint azt, hogy alapesetben "X" forint, de ha ez vagy az van, akkor maximum ennyi vagy annyi. Aki ezt nem tudja előre megmondani, az menjen el moziba jegypénztárosnak és adja vissza a diplomáját. Szemét pénzéhes fogorvosokba futott(ál) bele szerintem.

A párom is dolgozott fogászaton, ők is oepesek voltak, de maszekok, igazi pénzéhes kapitalisták, de árat minden esetben előre mondtak, akár többverziósat is.

Úgyhogy érdemes mást keresni.

2011. nov. 16. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm válaszod. 5 fogorvosról van szó, hozzájuk tartozom, máshova nem mehetek.Ők a XI. kerületi GYÓGYIR KHT.-hez tartoznak.Mát a betegjogi képviselőhöz is fordultam segítségért, de őt is a KHT fizeti. Hát itt tartunk!

Közben megnéztem az Ügyfélkapun a betegutamat, elszámoltak beavatkozást az OEP felé az én TAJ kártyámmal, pedig SEMMIT nem csináltak a számban.

2011. nov. 16. 11:47
 3/4 anonim ***** válasza:
Ha kezelés nélkül elszámoltak dolgokat, az egyértelmű csalás! Ezért akár fel is lehetne jelenteni őket. És hiába mondanak akármit, nincs igazuk. Sőt az árlista kifüggesztése is kötelező. Ezt a fogászati asszisztens végzettségű és 10 évet a szakmában dolgozó párom mondta, mert kérdeztem.
2011. nov. 17. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Jómagam is sokáig kerestem a támogatáshoz szükséges igénylőlapot, de megtaláltam. Kérdéses, hogy a sok macerát megéri-e és valóban adnak-e támogatást?

[link]

2019. máj. 21. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!