Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Citromtól, citromlétől romolha...

Citromtól, citromlétől romolhat a tejfog?

Figyelt kérdés
Van egy közel két éves kisfiam.Idáig semmi baj nem volt a fogacskáival minden nap mossuk és hófehérek voltak.Azonban kb.1-1,5 hónapja az általam főzött és ízesített teát issza.Gyümölcs tea cukorral és citrommal vagy citromlével ízesítve. Eddig kizárólag Hipp baba teát ivott.És most olyanok a fogai mintha kezdenének átlátszóak lenni.Elveszítette a fehér színét,és csak foltokban itt-ott fehér már.De nem feketedik hanem átlátszó!Nagyon megijedtem és arra gondoltam,hogy talán a citromsav marja le neki a fogacskáit?Teljesen tanácstalan vagyok!Persze elviszem fogdokihoz!De létezhet ilyen?Rosszindulatú emberek kíméljenek!
2011. nov. 22. 20:25
 1/4 anonim ***** válasza:
persze, hisz az sav az meg oldja a fogzománcot
2011. nov. 22. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Elég babatejet iszik? Adjál neki túrót, sajtot. A kálcium pótlására. D vitamint nem ajánl a gyerekorvos?
2011. nov. 22. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Cukros teát adsz a gyermekednek??? Ezt nagyon gyorsan felejtsed el!!! Most teszed tönkre a végleges fogállományát és csontozatát!!! A cukor kiszívja a csontokból a kalciumot nem csak a fogakat teszi tönkre. Ha annyira édeset kíván akkor a nyírfacukrot ajánlom, az nem erjed.

A citrom is felesleges a teába. Ha mégis teszel bele, akkor szívószállal kell inni, hogy minél kisebb felületen érintkezzen a fogakkal.

2011. nov. 23. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!Már nem adok neki teát,ma Jana szénsavmentes enyhén ízesített ásványvizet kapott,mert a sima vizet ki nem állhatja.Muszáj,hogy legyen némi íze az innivalójának,különben képes egész nap egy kortyot sem inni:((( És a jövő héten megnézetem a fogorvossal is a fogacskáit.Természetesen nem akarok neki rosszat,a teát sem azért kapta,hanem mert imádja!
2011. nov. 23. 21:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!