Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Helyesen járt el az a fogorvos...

Helyesen járt el az a fogorvos, aki fog kihúzása előtt ad egy érzéstelenítőt, de az nem hatott rendesen, és ezt előtte a beteg is jelezte, és ennek ellenére is kihúzta a fogát?

Figyelt kérdés
2008. márc. 24. 10:09
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Ilyenkor még egy injekciót szoktak adni. Ha alsó, hátsó fog volt, akkor jó az érzéstelenítés, ha az ajak középvonaláig hat. (magyarul ha pl. jobb oldali, alsó fog, akkor a jobb oldali szád részét nem kéne, hogy érezd. Felső fogaknál csak az adott területet érzéstelenítik. Elképzelhető, hogy azért húzták ki, mert feltétlenül foghúzásra szorult a fog. De az is lehetséges, hogy annyira fájt a húzás, hogy azthitted, nem hatott rendesen az érzéstelenítő. Én vhogy így jártam úgy 2 hete, nekem a bölcsességfogamat húzták ki. Felszívtam magamnak 2 lidocaint,(fogdoki mellett dolizom) és mintha semmit nem ért volna. Úgyhogy valószínű nem az érzéstelenítővel volt baj Nálad sem, mert ezek tulajdonképpen csak segítenek, hogy ne fájjon annyira, de a foghúzással járó kellemetlenségeket nem lehet kikerülni.
2008. márc. 24. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
A húzás akkora fájdalommal járt, hogy a páciens ordított, és akkor is húzta tovább, amíg ki nem jött.
2008. márc. 25. 00:41
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Valószínűleg már meglazult a fog. És arra gondolt, ha most félbehagyja, az rosszabb mert úgyis ki kell húzni, és a fájdalomtól való félelem miatt lehet hogy a páciens nem vág bele mégegyszer.
2008. márc. 28. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
100%
Én is így jártam. Beutalt a fogdokim szájsebészetre,mert a csont olyan szorosan körülöleli a fogamat,hogy ő nem merte bevállalni. El is mentem,kaptam egy injekciót,majd mégegyet,de az se hatott,persze ő nekiállt kihúzni-félig-,de olyan nagyon fájt,h abba is hagyta,s beutalt a kórházba! Ott érdekes módon megint kaptam egy injekciót-aznap a harmadikat-de az már hatott,s seperc alatt kihúzta a doktorbácsi! Azt már nem is éreztem!
2008. máj. 20. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!