Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Most 6 hónapos a fiam, most...

Bubu18 kérdése:

Most 6 hónapos a fiam, most jöt ki az elsö foga félig meddig használjam neki a szájpenész elleni ecsetelöt? Azt hatotam az elsö fogak ha kijönek akkor fokrémet kell használni?! Milyet hogyan?

Figyelt kérdés
2011. dec. 12. 18:28
 1/7 anonim ***** válasza:

Szájpenész elleni ecsetelőt akkor kell használni, ha szájpenésze van, az nem megelőzésre való.

Fogmosásnak egyenlőre semmi értelme nincs még egy jó darabig. Ha már akkora és olyan értelmes lesz, hogy meg tudod vele értetni, hogy az mire való, akkor kell elkezdeni a hozzászoktatást. Fogápolási értéke még akkor sincs, csak ilyen kicsi korban kell ránevelni, hogy később természetes legyen, és igénye legyen rá, hasonlóan, mint a napi fürdésre.

2011. dec. 12. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm!Akkor most a szájápolásra nincsen szüksége csak hagyam?
2011. dec. 12. 18:41
 3/7 anonim ***** válasza:

Mire akarod használni a szájpenész elleni ecsetelőt?

Nálunk most jött ki a 3. foga, és most kezdtünk el fogkrémet használni, de az én lányom már 11 hónapos.

Szerintem egy fog miatt még nem kell.

Érdemes elkezdeni a fogkefével megismertetni, de egyelőre valószínűleg csak rágcsálni fogja.

Lehet kapni hiperekben és bababoltokban is néhány száz forintért baba fogkefe szettet. A miénkben 3 db volt, első inkább rágókához hasonlít, szilikon a feje is. Második alakra már fogkefére hasonlít, de ennek is szilikon a feje. Harmadik pont olyan, mint egy hagyományos fogkefe, csak miniben. :)

Fogkrém.... általában az van ráírva, hogy 1 éves kortól, szintén hiperben, bababoltban, drogériában, gyógyszertárban lehet kapni, van többféle. Nenedent, Gabi, elmex junior, stb.

2011. dec. 12. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Miota meg született száj penész elleni ecsetelöt használunk a védönök utasitására,habár én feleslegesnek tartom mivel még nem volt szájpenésze!!! Szeretném ha szép egézséges fogai lennének!!! Ezért szeretnék fogkrémet használni vagy felesleges? 1 foga van kint a többi meg most állneki jönni
2011. dec. 12. 18:49
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Egyenlőre azzal tehetsz legtöbbet a fogaiért, hogy egészségesen táplálod, és adsz neki rágicsálni valót.
2011. dec. 12. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Anya tejes,puffi,banán! Ezek jok ?
2011. dec. 13. 20:17
 7/7 anonim ***** válasza:
Ezek is, meg nyugodtan adhatsz kiflit, pogácsát ilyesmit, csak figyelj rá, amikor már kissebb darab van belőle nehogy lenyelje egyben.
2011. dec. 14. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!